Był ścigany pięcioma listami gończymi. Wpadł, bo odwiedził Polskę

Polska
Był ścigany pięcioma listami gończymi. Wpadł, bo odwiedził Polskę
Policja Śląsk
Poszukiwany wrócił do Polski i ukrywał się u matki

Mężczyzna poszukiwany pięcioma listami gończymi wpadł po powrocie z Holandii. Policjanci ustalili, że na kilka dni ma przyjechać do Polski. Przestępca ukrywał się w mieszkaniu swojej matki.

"Skazanego na blisko 4 lata więzienia i poszukiwanego pięcioma listami gończymi policjanci poszukiwali od 2022 roku" - przekazał we wtorek zespół prasowy śląskiej policji.

 

Kilka tygodni temu sprawę poszukiwawczą przejęli śledczy z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób komendy wojewódzkiej w Katowicach, czyli łowcy głów. Ustalili oni, że 44-latek od dłuższego czasu ukrywający się na terenie Holandii, ma przyjechać na kilka dni do Polski. Informacje te potwierdziły się.

Poszukiwany wrócił do Polski. Ukrywał się u matki

Kilka dni temu policjanci w KWP wspólnie z policjantami z komendy w Będzinie namierzyli mężczyznę, który ukrywał się w mieszkaniu swojej matki.

 

"Mieszkaniec Wojkowic nie krył zaskoczenia wizytą policjantów. Teraz najbliższe 3 lata i 9 miesięcy spędzi on w zakładzie karnym" - przekazali dziennikarzom miejscowi policjanci. 

 

ZOBACZ: Zderzenie tramwajów w centrum Warszawy. Pasażerowie zabrani do szpitala

Kolejny sukces śląskich łowców głów. W połowie kwietnia złapali gangstera

To kolejny w ostatnim czasie mężczyzna ujęty przez śląskich policjantów z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób. W połowie kwietnia policjanci z tej jednostki zatrzymali w Tarnowskich Górach 43-latka, który był ścigany siedmioma listami gończymi. Mężczyzna, który przez pewien czas ukrywał się w Niemczech.

 

Łowcy głów zajmują się najpoważniejszymi, najbardziej zawiłymi sprawami poszukiwawczymi w regionie. W ubiegłym roku przejęli oni w sumie 87 spraw poszukiwawczych (w 2023 r. było ich 49), z tego 48 spraw dotyczyło najcięższych zbrodni.

 

ZOBACZ: Hiszpania wprowadza stan wyjątkowy. To wynik poważnej awarii

 

Brali oni udział w zatrzymaniach na podstawie europejskich nakazów aresztowania wydanych m.in. przez Finlandię, a także realizowali czynności operacyjno-rozpoznawcze na rzecz innych jednostek policji. W 2024 r. zakończyli 61 spraw poszukiwawczych, rok wcześniej było ich 38.

Mateusz Balcerek / sgo / PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie