Ewakuacja galerii handlowej w Krakowie. Akcja straży pożarnej

Polska
Ewakuacja galerii handlowej w Krakowie. Akcja straży pożarnej
Pixabay.com
Pożar w Centrum Handlowym Bonarka (zdjęcie ilustracyjne)

Na poziomie 0 Centrum Handlowego Bonarka doszło do zadymienia i pożaru jednego ze sklepów - Ewakuowano ponad trzy tysiące osób - poinformował polstanews.pl mł. kpt. Hubert Ciepły z małopolskiej PSP. Ogień został opanowany, na miejscu trwa akcja służb.

W piątek około godz. 15 strażacy otrzymali zgłoszenie o zadymieniu i pożarze w na poziomie 0 Centrum Handlowego Bonarka w Krakowie. Okazało się, że ogień pojawił się w jednym ze sklepów usługowych. 

 

ZOBACZ: Duża ewakuacja szpitala w Warszawie. Pacjenci poczuli duszący zapach

 

Najpierw do gaszenia lokalu przystąpili pracownicy, którzy skorzystali ze sprzętu gaśniczego dostępnego w galerii. Następnie do akcji włączyli się strażacy, którzy ugasili pożar przy pomocy hydrantów wewnętrznych. 

Pożar w krakowskim centrum handlowym. Setki osób ewakuowanych

Ogień został już ugaszony. Na miejscu pracowało około 30 strażaków

 

Wcześniej ze względu na niebezpieczeństwo centrum handlowe musieli opuścić zarówno pracownicy, jak i wszyscy klienci.

 

- Ewakuowano ponad trzy tysiące osób - poinformował polstanews.pl mł. kpt. Hubert Ciepły z małopolskiej PSP. 

 

ZOBACZ: Ewakuacja na lotnisku pod Londynem i eksplozja w pobliżu ambasady USA

 

Podczas akcji nikt nie ucierpiał, obecnie nie ma już niebezpieczeństwa. 

 

Policja prowadzi teraz czynności dochodzeniowo-śledcze aby ustalić, dlaczego doszło do pożaru. 

Agata Sucharska / pbi / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie