Dramatyczny wypadek w Meksyku. Zginęło 41 osób

Świat
Dramatyczny wypadek w Meksyku. Zginęło 41 osób
Agencja Reutera
Tragiczny wypadek w Meksyku. Zginęło 41 osób

41 osób zginęło po zderzeniu autobusu z ciężarówką w południowym Meksyku - poinformowały lokalne władze. Pojazd po wypadku stanął w płomieniach i całkowicie spłonął.

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę wczesnym rankiem w pobliżu niewielkiego miasta Escárcega w południowym Meksyku - podaje agencja Reutera. Autobus jechał z Cancun do Tabasco.

 

Pojazdem podróżowało 48 osób. W wyniku zderzenia z ciężarówką zginęło 38 pasażerów i dwóch kierowców busa, a także kierowca ciężarówki.

Meksyk: Tragiczny wypadek. Z autobusu nic nie zostało

"Do wypadku doszło gdy ciężarówka wjechała na pas, którym jechał nasz autokar. W chwili wypadku nasz autobus znajdował się w optymalnym stanie i poruszał się z umiarkowaną prędkością" - napisała w komunikacie firma Acosta Tour, właściciel autokaru.

 

ZOBACZ: Auto wbiło się pod naczepę ciężarówki. Dramatyczny wypadek na A2

 

Z nagrań wykonanych na miejscu zdarzenia wynika, że autobus doszczętnie spłonął po tym, jak po zderzeniu stanął w płomieniach. 

 

Władze stanu Tabasco poinformowały, że trwają prace poszukiwawcze, w tym identyfikacja ofiar.

 

Ministerstwo Spraw Publicznych Meksyku poinformowało o wszczęciu śledztwa w sprawie wypadku.

Marta Stępień / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie