Skażona woda w Gdyni. Wykryto bakterie coli
"Trwa czyszczenie i dezynfekcja sieci wodociągowej w rejonie Śródmieścia w Gdyni" - informuje urząd. Wcześniej podczas badań w próbkach wody wykryto bakterie coli. Decyzją sanepidu woda nadaje się do spożycia tylko i wyłącznie po jej wcześniejszym przegotowaniu. Cały czas trwają działania naprawcze.
W piątek gdyński magistrat przekazał, że w sieci wodociągowej w strefie Gdynia Śródmieście doszło do skażenia wody. Badania ujawniły obecność bakterii grupy coli.
Inspektorat wydał decyzję o przydatności wody jedynie pod warunkiem, że zostanie ona wcześniej przegotowana. W komunikacie podkreślono, że niepoddana obróbce termicznej może być używana wyłącznie do celów sanitarnych i porządkowych.
Gdynia. W wodzie wykryto bakterie coli
We wtorek Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji PEWIK poinformowało, że "w ramach realizowanych działań naprawczych został wyłączony z eksploatacji jeden ze zbiorników wody". Służby rozpoczęły czyszczenie i dezynfekcję. Jednocześnie zaznaczono, że jest to standardowa procedura w takich przypadkach.
- W chwili obecnej sytuacja jest pod kontrolą służb eksploatacyjnych PEWIK GDYNIA - zapewniła Anna Szpajer, rzeczniczka PEWIK. - Działania naprawcze prowadzone będą do uzyskania pozytywnych wyników jakości mikrobiologicznej wody we wszystkich wytypowanych punktach monitoringowych - dodała.
ZOBACZ: Skażona woda w turystycznej gminie. Pilny komunikat władz
Urząd poinformował, że graniczny termin zakończenia prac to 22 listopada br. Dzień ten określono w decyzji Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdyni.
Rzecznik przedsiębiorstwa wodociągów i kanalizacji zapewniła, że wszelkie działania są podejmowane w taki sposób, aby jak najszybciej zakończyć prace związane z uzdatnianiem wody. - Zdając sobie sprawę, że wprowadzone w związku z pogorszeniem jakości wody ograniczenia są uciążliwe dla naszych klientów - przyznała.