Ocenili służby. Historyczny wynik jednej formacji

Polska
Ocenili służby. Historyczny wynik jednej formacji
Straż Graniczna
Polacy coraz lepiej oceniają Straż Graniczną. Na czele rankingu strażacy

Aż 97 proc. badanych pozytywnie ocenia pracę straży pożarnej, co jest najlepszy rezultatem w kraju. Z badania CBOS dowiadujemy się też, że najlepszy wynik w historii zanotowała Straż Graniczna.

Autorzy badania podkreślili, że z powszechnych uznaniem spotyka się działalność Państwowej Straży Pożarnej. Pozytywne oceny pracy strażaków deklarują niemal wszyscy badani (97 proc.) i nikt nie ma do niej zastrzeżeń.

Polacy ocenili policję. Jej notowania rosną

Pracę policjantów pozytywnie ocenia z kolei siedmiu na dziesięciu badanych, czyli 70 proc. To o 6 pkt. proc. lepszy wynik niż przed sześcioma miesiącami. Negatywnie ocenia policję jedna piąta badanych, czyli 20 proc. To spadek o 5 pkt. proc.

 

ZOBACZ: Tym politykom ufamy najbardziej. Jest nowy sondaż CBOS

 

Pozytywne oceny przeważają we wszystkich analizowanych grupach społeczno-demograficznych. Na plus w tym względzie wyróżniają się m.in pracownicy usług, rolnicy, respondenci uzyskujący niskie dochody, osoby najbardziej zaangażowane w praktyki religijne i popierający Prawo i Sprawiedliwość lub Trzecią Drogę.

 

Zauważalnie wyższy niż przeciętnie poziom niezadowolenia z pracy policji mają m.in osoby w złej sytuacji materialnej, w wieku od 25 do 34 lat, uczniowie i studenci i zwolennicy Konfederacji.

Historyczny wynik Straży Granicznej. Badanie CBOS

Lepsze niż przed sześcioma miesiącami i kiedykolwiek wcześniej są notowania Straży Granicznej. We wrześniu pozytywnie o pracy strażników granicznych wypowiedziało się 85 proc. Polaków, czyli o 14 pkt. proc. więcej niż przed sześcioma miesiącami. Źle pracę SG oceniło trzech na stu badanych, czyli 3 proc. To spadek o 4 p. proc.

 

ZOBACZ: CBOS: Polsat najlepiej ocenianą stacją telewizyjną w Polsce

 

Pozytywne oceny działalności Straży Granicznej bardzo wyraźnie przeważają we wszystkich grupach społeczno-demograficznych. Głosy krytyki częściej niż przeciętnie pojawiają się m.in. wśród wyborców Lewicy, osób nieangażujących się w praktyki religijne, a poza tym wśród mieszkańców największych miast.

Michał Lao / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie