W wodzie wykryto bakterie. Nie można jej pić prosto z kranu
"Na podstawie przeprowadzonych badań kontrolnych wody z wodociągu Pleszew stwierdzono obecność pojedynczych bakterii z grupy coli" - informuje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pleszewie. W komunikacie podkreślono, że woda nadaje się do spożycia, ale tylko i wyłącznie po uprzednim przegotowaniu.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pleszewie przekazał informacje ws. najnowszego badania jakości wody w tej miejscowości na terenie województwa wielkopolskiego. "Na podstawie przeprowadzonych badań kontrolnych wody z wodociągu Pleszew stwierdzono w części w/w wodociągu obecność pojedynczych bakterii z grupy coli" czytamy.
W wodociągu wykryto bakterie coli
Wspomniany wodociąg zaopatruje w wodę następujące miejscowości:
- Rokutów numery posesji od 1 do 69,
- Turowy numery posesji 1 i 2
- Suchorzew ul. Osiedlowa numery posesji od 6 do 32, ul. Słoneczna numery posesji od 2 do 10
i ul. Jarocińska numery posesji od 2 do 34
ZOBACZ: Zbiornik Racibórz Dolny zakończył pracę. "Woda Ci niestraszna bohaterze"
W komunikacie podkreślono, że woda nadaje się do spożycia, ale tylko po wcześniejszym przegotowaniu. "Wodę należy gotować przez minimum 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić do ostudzenia" - informuje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pleszewie.
Pleszew. Wodę jest zdatna do picia, ale tylko po przegotowaniu
Co ważne nie tylko woda pitna wymaga przegotowania, ale również ta, która będzie wykorzystana do:
- przygotowania posiłków,
- mycia spożywanych na surowo owoców i warzyw,
- mycia zębów,
- mycia naczyń,
- kąpieli noworodków i niemowląt.
Woda bez przegotowania może być stosowana do codziennego mycia, prania odzieży, prac porządkowych jak np. mycie podłóg i do spłukiwania toalet. Jednocześnie podkreślono, że z uwagi na prowadzoną dezynfekcję może nastąpić pogorszenie smaku i zapachu wody ze względu na zwiększoną zawartość chloru.
Czytaj więcej