Polska-Szkocja 3:2. Niesamowity finał meczu, wielkie emocje w 2. połowie

Świat Michał Blus / Agata Sucharska / Polsatnews.pl
PAP/Leszek Szymański
Polak Przemysław Frankowski (P) i Scott McTominay (L) ze Szkocji

Piłkarska reprezentacja Polski wygrała w czwartek 3:2 ze Szkocją w pierwszym meczu tej edycji Ligi Narodów. Wydawało się już, że spotkanie zakończy się remisem, lecz w doliczonym czasie, 97. minucie, z rzutu karnego gola strzelił Nicola Zalewski. Bramki dla naszej drużyny zdobyli jeszcze Sebastian Szymański i Robert Lewandowski. Szkotom natomiast przysłużyli się Billy Gilmour oraz Anthony Ralston.

Biało-Czerwoni zmienili wynik meczu ze Szkocją już w 8. minucie. Bramkę zdobył - po strzale z dystansu - Sebastian Szymański. Z upływem czasu do głosu zaczęli jednak dochodzić gospodarze. Umieścili piłkę w naszej bramce, jednak po analizie VAR gol został anulowany z racji zagrania piłki ręką.

Polska-Szkocja. Wydawało się, że będzie remis. Karny w doliczonym czasie

Tuż przed przerwą wynik na 2:0 podwyższył kapitan Polaków - Robert Lewandowski, wykorzystując rzut karny. Szkoci zmobilizowali się jednak w drugiej połowie meczu. Już w 46. minucie, czyli kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu drugiej połowy kontaktowego gola strzelił Billy Gilmour.

ZOBACZ: Zbigniew Boniek usłyszał zarzut. Stawił się w prokuraturze

Niestety w 77. minucie meczu spotkanie wyrównał płaskim strzałem Anthony Ralston, jednak po faulu na naszym zawodniku w 97. minucie Nicola Zalewski wykorzystał "jedenastkę" i ustanowił ostateczny wynik na 3:2. To pierwsze zwycięstwo naszej reprezentacji nad Szkotami od 1980 roku

Liga Narodów. Polska-Szkocja. Kto zagrał w meczu?

Mecz odbył się na stadionie Hampden Park w Glasgow. Spotkanie Polska-Szkocja jest pierwszym w czwartym sezonie Ligi Narodów. Biało-Czerwoni wystąpią w tych rozgrywkach ponownie w najwyższej dywizji, w grupie A1, do której trafiły też Chorwacja i Portugalia

Sędzią meczu był Szwed Glenn Nyberg, a drużyny wyszły na murawę w następujących składach:

Szkocja: 1-Angus Gunn - 2-Anthony Ralston, 5-Grant Hanley, 6-Scott McKenna, 3. Andrew Robertson (kapitan) - 7-John McGinn, 8-Billy Gilmour, 4-Scott McTominay, 23-Kenny McLean, 11-Ryan Christie - 9-Lyndon Dykes.

Polska: 12-Marcin Bułka - 5-Jan Bednarek, 3-Paweł Dawidowicz, 14-Jakub Kiwior - 19-Przemysław Frankowski, 20-Sebastian Szymański, 10-Piotr Zieliński, 7-Kacper Urbański, 21-Nicola Zalewski - 23-Krzysztof Piątek, 9-Robert Lewandowski (kapitan).

Polska w Lidze Narodów

Polska w najwyższej dywizji jest od samego początku istnienia Ligi Narodów, ale jeszcze nigdy nie awansowała do turnieju Final Four.

Ekipy z pierwszych i drugich miejsc każdej z grup najwyższej dywizji wystąpią w ćwierćfinale, zespoły z trzecich lokat - w barażach o utrzymanie w najwyższej dywizji (rywalami będą zespoły z drugich miejsc grup dywizji B). Reprezentacje, które zajmą czwarte pozycje, zostaną zdegradowane.