Jej "Złoty pierścionek" nuciła cała Polska. Nie żyje Rena Rolska
Nie żyje Rena Rolska. Popularna niegdyś piosenkarka i aktorka zmarła w wieku 92 lat. Wylansowała takie przeboje, jak m.in. "Złoty pierścionek" czy "Nie oczekuję dziś nikogo". O jej śmierci jako pierwszy poinformował Związek Artystów Scen Polskich.
Rena Rolska odeszła we wtorek 27 sierpnia. Jak przypomniał Związek Artystów Scen Polskich w mediach społecznościowych, artystka wykonywała wiele popularnych przebojów, które wielokrotnie nagradzano na festiwalach w Sopocie i w Opolu. Poza tym, Rolska znana była słuchaczom radia z audycji "Podwieczorek przy mikrofonie". Do ZASP należała przez ponad 60 lat.
Rena Rolska nie żyje
W latach swoje świetności gwiazda współpracowała z innymi wielkimi przedstawicielami środowiska muzycznego Wojciechem Młynarskim oraz Marianem Jonkajtysem, prywatnie swoim mężem.
ZOBACZ: Nie żyje Małgorzata Winiarczyk-Kossakowska. Miała 63 lata
Choć dla wielu fanów głosu Reny Rolskiej było to niemałe zaskoczenie, piosenkarka u szczytu sławy porzuciła jednak pracę artystyczną, by móc w pełni poświęcić się działalności społecznej.
"Po zdecydowanym i ostatecznym pożegnaniu ze sceną w pamiętnym 1981 roku, oddała się pracy społecznej, przez lata przewodnicząc Sekcji Estrady ZASP, jednej z najaktywniejszych i najweselszych sekcji Stowarzyszenia, aktualnie członkini Zarządu Sekcji Repartycyjnej Twórców i Artystów Wykonawców Radiowych oraz Audialnych" - podał w komunikacie ZASP.
Rena Rolska nie żyje. Debiutowała w 1955 roku
Niekwestionowana gwiazda estrady urodziła się 19 stycznia 1932 roku w Warszawie, a debiutowała w 1955 roku na koncercie estradowym w warszawskiej Hali Gwardii (obecnie Hala Mirowska). Wystąpiła wówczas jako solistka z Orkiestrą Taneczną Polskiego Radia pod dyrekcją Jana Cajmera.
ZOBACZ: Podwójna tragedia Mariah Carey. Tego samego dnia straciła matkę i siostrę
Później Rolska występowała w kabarecie architektów Pineska, brała udział w krajowych festiwalach muzycznych i wyjeżdżała na zagraniczne recitale, m.in. do USA, Kanady i ZSRR. W latach 1971–1978 związała się ze stołeczną sceną Teatru Syrena.
Wśród swoich wyróżnień mogła pochwalić się dwukrotnym Złotym Mikrofonem i nagrodą Polsko-Amerykańskiej Agencji Artystycznej. W uznaniu zasług została odznaczona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".
Czytaj więcej