Polski siatkarz w "drużynie marzeń" igrzysk olimpijskich. Ogromne wyróżnienie

PAP/Adam Warżawa
Jakub Kochanowski (drugi z prawej) otrzymał ważne wyróżnienie

Jakub Kochanowski trafił do "drużyny marzeń" wybranej przez organizatorów Igrzysk Olimpijskich 2024 w Paryżu. Siatkarz znalazł się w gronie najlepszych zawodników w swojej dyscyplinie, razem z reprezentantami Francji i Amerykaninem.

Polskim siatkarzom nie udało się w sobotę zdobyć złotego medalu na igrzyskach. W finale przegrali w trzech setach z reprezentacją Francji.

Zawodnicy i kibice mają jednak powody do zadowolenia. Srebro to pierwszy medal olimpijski dla polskich siatkarzy od 48 lat.

ZOBACZ: Polacy przegrali z Francją. Siatkarze wracają ze srebrnym medalem

Oprócz tego wyróżniono także środkowego naszej drużyny Jakuba Kochanowskiego. Trafił on do "drużyny marzeń" tegorocznych igrzysk.

Igrzyska Olimpijskie 2024. Jakub Kochanowski w siatkarskiej "drużynie marzeń"

Organizatorzy turnieju olimpijskiego wybrali najlepszych siatkarzy tegorocznych igrzysk. Jakub Kochanowski został jednym z dwóch najlepszych środkowych. Oprócz wyróżniono pięciu reprezentantów Francji i jednego zawodnika ze Stanów Zjednoczonych.

Lista wyróżnionych siatkarzy wygląda następująco:

MVP (najbardziej wartościowy zawodnik): Earvin Ngapeth (Francja)

Najlepsi przyjmujący: Trévor Clévenot (Francja), Earvin Ngapeth (Francja)

Najlepszy rozgrywający: Antoine Brizard (Francja)

Najlepszy atakujący: Jean Patry (Francja)

Najlepszy libero: Jenia Grebennikov (Francja)

Najlepsi środkowi: Jakub Kochanowski (Polska), Taylor Averill (Stany Zjednoczone)

Igrzyska Olimpijskie 2024. Srebro polskich siatkarzy

Polacy w fazie grupowej pokonali Egipt (3:0) i Brazylię (3;2). Następnie przegrali z reprezentacją Włoch 3:1. W ćwierćfinale podopieczni Nikoli Grbicia pokonali Słowenię 3:1 i zapewnili sobie awans do fazy medalowej. Mecz półfinałowy był prawdziwym dreszczowcem. Mimo kontuzji Pawła Zatorskiego i Marcina Janusza Polacy pokonali Amerykanów 3:2.

ZOBACZ: Siatkarski thriller Polaków. Arcyważna wygrana z Brazylią

Jakub Kochanowski ma 27 lat. W reprezentacji Polski występuje od 2017 roku. Z kadrą zdobył m.in. mistrzostwo i wicemistrzostwo świata, mistrzostwo europy oraz medale Ligi Narodów. W nadchodzącym sezonie środkowy będzie występował w barwach PGE Projektu Warszawa. Wcześniej grał m.in. dla klubów z Rzeszowa i Kędzierzyna-Koźla.