Julia Szeremeta ze srebrnym medalem. Polka walczyła do końca

PAP/Adam Warżawa
Julia Szeremeta zdobyła w Paryżu srebrny medal

Julia Szeremeta zdobyła srebrny medal igrzysk olimpijskich w boksie. Niespełna 21-letnia zawodniczka przegrała w finale Yu Tin Ling z Tajwanu. Decyzja sędziów była jednogłośna.

Julia Szeremeta wywalczyła srebrny medal w boksie w kategorii do 57 kg. Był to pierwszy start Polki na igrzyskach olimpijskich.

Polka jest najmłodszą medalistką w bokserskim turnieju kobiet.

Paryż 2024. Julia Szeremeta w finale

W środę urodzona w Chełmie Julia Szeremeta pokonała w półfinale igrzysk Nesthy Petecio z Filipin 4:1 decyzją sędziów, zapewniając sobie miejsce w finale i przynajmniej srebrny medal. To pierwsza Polka w historii, która wywalczyła medal igrzysk olimpijskich w boksie.

Reprezentująca klub Paco Lublin pięściarka w sobotę zmierzyła się z 28-letnią Yu Tin Ling z Tajwanu.

ZOBACZ: Pięściarka Julia Szeremeta w finale igrzysk w Paryżu. Zawalczy o złoto

Warto odnotować fakt, że w boksie Polska nie miała sportowca w finale olimpijskim od 44 lat. Ostatnim zawodnikiem, który walczył o złoty medal był Paweł Skrzecz. Brał on udział w IO w Moskwie w 1980 roku, ostatecznie zdobywając srebrny medal.

Ostatni medal w boksie olimpijskim wywalczył Tomasz Bartnik. Polak zdobył brąz na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku.