Kolejny medal polskich sportowców. Świetny występ Natalii Kaczmarek na 400 metrów

PAP/Adam Warżawa
Igrzyska Olimpijskie 2024. Natalia Kaczmarek z brązowym medalem w biegu na 400 metrów

Natalia Kaczmarek zdobyła medal na Igrzyskach Olimpijskich. Polka zajęła trzecie miejsce w biegu na 400 metrów. To pierwszy olimpijski krążek zdobyty przez polskich lekkoatletów w Paryżu. Ogólnie biało-czerwoni mają już siedem krążków.

Polka dobrze wystartowała, i cały czas trzymała równe, szybkie tempo. Po wyjściu na ostatnią prostą wydawało się, że najniższe miejsce na podium zajmie Irlandka Rhasidat Adekele, jednak to Natalia zachowała więcej sił na finiszu i zdołała wyprzedzić rywalkę zdobywając swój pierwszy indywidualny medal na igrzyskach olimpijskich.

ZOBACZ: Pięściarka Julia Szeremeta w finale igrzysk w Paryżu. Zawalczy o złoto

Zwyciężyła Marileidy Paulino. Dominikanka ukończyła bieg z wynikiem 48,17 i pobiła tym samym rekord olimpijski. Na drugim miejscu dobiegła reprezentująca Bahrajn Salwa Eid Naser.

Trzeci medal Natalii Kaczmarek

Brąz zdobyty w Paryżu, to już trzeci olimpijski medal Natalii Kaczmarek. Polka wcześniej zdobyła dwa medale na na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio (złoto w sztafecie mieszanej 4x400 metrów oraz srebro w sztafecie kobiet na tym samym dystansie). W tym roku nie wystartowała w "mikście" by skupić się na startach indywidualnych.

ZOBACZ: Anastazja Kuś najmłodszą polską olimpijką od niemal 100 lat

Na początku lipca Natalia Kaczmarek ustanowiła nowy rekord Polski - 48,90. Wynik osiągnięty przez Polkę w finale - 48,98 - to jej drugi czas w karierze.

Lekkoatletka ma w dorobku również dwa złote medale mistrzostw Europy, w tym ten zdobyty w tym roku w Rzymie. Przed rokiem Kaczmarek wywalczyła srebrny medal mistrzostw świata w Budapeszcie, gdzie triumfowała Paulino.

ZOBACZ: Była reprezentantka Polski znowu z medalem. Zadecydowały tysięczne części sekundy

Oprócz brązu Kaczmarek, na dorobek medalowy Polaków składają się: złoto Aleksandry Mirosław we wspinaczce sportowej na czas, srebro kajakarki górskiej Klaudii Zwolińskiej oraz brązy czwórki podwójnej wioślarzy, drużyny szpadzistek, Igi Świątek oraz Aleksandry Kałuckiej we wspinaczce na czas.