Zwycięskie siostry na igrzyskach w Paryżu. Australijki ze złotymi medalami

ASSOCIATED PRESS/Kirsty Wigglesworth
Dwie siostry z Australii zdobyły medale

Reprezentantka Australii - 27-letnia Noemie Fox - zdobyła złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich 2024 w Paryżu w kajakarstwie górskim KX-1. Sytuacja była o tyle nietypowa, że walczyła m.in. ze swoją siostrą, której nie udało się zająć miejsca na podium. Zwyciężyła za to w innych kategoriach.

27-letnia Australijka Noemie Fox zdobyła złoty medal olimpijski w crossie, konkurencji kajakarstwa górskiego debiutującej w programie igrzysk.

Na podium uplasowały się również Francuzka Angele Hug i Brytyjka Kimberley Woods.

IO 2024. Dwie siostry z medalami w różnych kategoriach

Tuż po przekroczeniu mety Noemie Fox wyrzuciła swoje wiosło do wody i rozpłakała się ze szczęścia. Następnie podpłynęła do niej jej rywalka, po czym wpadły sobie w ramiona. To była jej siostra, 30-letnia Jessica Fox.

ZOBACZ: Wystarczył punkt do sensacji. Emocje do samego końca

Jessica zajęła w tym spływie czwarte miejsce i nie znalazła się na podium. Poszczęściło jej się za to w innych konkurencjach - złotych medali w Paryżu w sumie zdobyła więcej od swojej siostry Noemie.

ZOBACZ: Wielki sukces Polki. Aleksandra Mirosław z rekordem świata

Jessica otrzymała dwa złote medale w K1 i C1. Oznacza to, że rodzina Foxów wygrała wszystkie trzy zawody indywidualne kobiet w kajakarstwie górskim.

Igrzyska Olimpijskie 2024. Sprawdź raport specjalny polsatnews.pl.