Wystarczył punkt do sensacji. Emocje do samego końca

ASSOCIATED PRESS
Igrzyska Olimpijskie 2024. Japonia bliska sensacji, jednak Włosi odrobili straty

Aktualni mistrzowie świata w siatkówkę wygrali z Japonią na Igrzyskach Olimpijskich 2024 w Paryżu 3:2. Aż do końcówki trzeciego seta jednak nic na to nie wskazywało. Byli o punkt od sensacyjnej porażki

W ćwierćfinałowym meczu siatkówki na Igrzysk Olimpijskich 2024 w Paryżu, Włochy uniknęły sensacyjnej porażki z reprezentacją Japonii.

Mistrzowie świata na początku meczu szli punkt za punkt z siatkarzami z kraju kwitnącej wiśni, jednak od wyniku 7:8, zaczęli oddawać inicjatywę. Yuki Ishikawa był w świetnej formie i między innymi dzięki jego atakom, jego drużyna wyszła na ośmiopunktową przewagę (20:12). Mimo prób, Włosi przegrali pierwszego seta 20:25.

Igrzyska Olimpijskie 2024. Włosi uniknęli sensacyjnej porażki

Przebieg drugiego różnił się od pierwszego. Włosi nie pozwolili już Japończykom na wypracowanie zbyt dużej przewagi. Znów jednak nie dali rady pokonać rywali (23:25) i przegrywali już 2:0

ZOBACZ: Igrzyska olimpijskie. Polscy siatkarze pokonali Słowenię 3:1. Biało-Czerwoni zagrają w półfinale

Dzięki świetnej defensywie, Japonie niemal dokonała sensacji pokonując mistrzów świata 3:0. Rozgrywający świetne spotkanie Yuki Ishikawa nie trafił w boisko w kluczowych momentach i mimo wygrywania 24:21, oddali trzeciego seta 25:27

To był punkt zwrotny całego meczu. Zachwianie Japończyków wykorzystali ich rywale, którzy świetnie grali blokiem. I to właśnie w ten sposób zdobyli ostatni punkt w czwartym secie blokując Rana Takahashiego (26:24) i wyrównali w całym starciu (2:2).

ZOBACZ: Wielki sukces Polki. Aleksandra Mirosław z rekordem świata

Tie-break zapewnił wiele emocji, Włosi jako pierwsi zdobyli punkt meczowy (14:13). Japonia nie chciała jednak ustąpić i zdobyła następne dwa punkty. Bohaterem spotkania okazał się środkowy, Roberto Russo, który dał mistrzom świata zwycięstwo i awans do półfinału Igrzysk Olimpijskich 2024 w Paryżu (17:15).

Włosi zagrają teraz w 7 sierpnia ze zwycięzcą meczu Francja-Niemcy.

Igrzyska Olimpijskie 2024. Sprawdź raport specjalny polsatnews.pl.