Igrzyska olimpijskie. Polscy siatkarze pokonali Słowenię 3:1. Biało-Czerwoni zagrają w półfinale

aktualizacja: Świat
PAP/Adam Warżawa
Polscy siatkarze awansowali do półfinału Igrzysk Olimpijskich 2024 w Paryżu

Polscy siatkarze po zaciętym meczu wygrali w ćwierćfinale turnieju olimpijskiego ze Słowenią 3:1. Rywalem Polaków będzie zwycięzca meczu USA - Brazylia. O finał Biało-Czerwoni zagrają w środę.

Polscy siatkarze wygrali ze Słowenią 3:1 (25:20, 24:26, 25:19, 25:20) w ćwierćfinale turnieju olimpijskiego.

W pierwszym secie podopieczni Nikoli Grbicia grali pewnie i zdawali się mieć pełną kontrolę nad tym, co działo się na boisku. W drugim Słoweńcy rzucili się do odrabiania strat i po wyrównanej walce doprowadzili do remisu.

W kolejnych dwóch odsłonach tego spotkania, to Polacy potwierdzili swoją wyższość. W pewnym momencie trzeciej partii za sprawą Mateusza Bieńka i Wilfredo Leona Biało-Czerwoni mieli siedmiopunktową przewagę (10:3).

ZOBACZ: Finał rzutu młotem mężczyzn na igrzyskach. Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki zawiedli

W czwartym secie, który był ostatnią szansą dla Słoweńców, początkowo oba zespoły zdobywały punkt za punkt, ale później inicjatywę przejęli już reprezentanci Polski.

Po raz pierwszy od 44 lat. Polscy siatkarze w półfinale igrzysk

Polska w półfinale zagra ze zwycięzcą meczu USA-Brazylia. Spotkanie rozpocznie się o godz. 21:00.

Biało-Czerwoni o finał będą walczyć w środę.

ZOBACZ: Igrzyska w Paryżu. Katarzyna Wasick poza podium

Stawką ćwierćfinałowego meczu między reprezentacjami Polski i Słowenii był pierwszy awans Biało-Czerwonych do strefy medalowej od Igrzysk Olimpijskich w 1980 roku w Moskwie.

Najlepiej w igrzyskach poszło Polakom w Montrealu w 1976 roku, gdy wywalczyli złoty medal.

Polska - Słowenia. Ćwierćfinał igrzysk w Paryżu

Polska i Słowenia zmierzyły się w ćwierćfinale siatkarskich igrzysk w Paryżu. Podopieczni Nikoli Grbicia fazę grupową zakończyli przegranym meczem z Włochami (1:3). Wcześniej pokonali Brazylię (3:2) i Egipt (3:0). Z kompletem punktów do ćwierćfinału weszli Słoweńcy - siatkarze z tego kraju ograli kolejno Kanadę (3:1), Serbię (3:0) i Francję (3:2).