Finał rzutu młotem mężczyzn na igrzyskach. Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki zawiedli

PAP/Adam Warżawa
Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek

Paweł Fajdek zakończył turniej rzutu młotem na miejscu piątym, a Wojciech Nowicki na siódmym. Złoto zdobył Kanadyjczyk Ethan Katzberg z rzutem na odległość 84,12 metrów. Drugie miejsce zajął Bence Halasz z Węgier, a trzecie - Mychajło Kochan z Ukrainy. W Tokio Nowicki wywalczył złoty, a Fajdek - brązowy medal olimpijski.

W niedzielnym ścisłym finale rzutu młotem mężczyzn na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu wzięło udział dwóch Polaków. Byli to Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek

Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Finał rzutu młotem mężczyzn

Paweł Fajdek zakończył turniej rzutu młotem na miejscu piątym - z wynikiem 78,80 metrów. Wojciech Nowicki skończył na miejscu siódmym - rzucił 77,42 metrów

Złoto zdobył Kanadyjczyk Ethan Katzberg rzutem na odległość 84,12 metrów. Srebrnym medalistą - Bence Halasz z Węgier, który rzucił na 79,97 metrów. Trzecie miejsce przypadło Mychajło Kochanowi z Ukrainy za rzut na odległość 79,39 metrów.

Trzy lata temu w Tokio Nowicki wywalczył złoty, a Fajdek - brązowy medal olimpijski.

Igrzyska Olimpijskie 2024. Sprawdź raport specjalny polsatnews.pl

Na razie polscy sportowcy zdobyli w Paryżu cztery medale. Srebrny - Klaudia Zwolińska w slalomie kajakowym K1. Brązowy - Iga Świątek w tenisie. Brązowe medali otrzymali także - czwórka podwójna wioślarzy i szpadzistki w turnieju drużynowym.