Igrzyska olimpijskie w Paryżu. Ewa Swoboda nie awansowała do finału biegu na 100 m

PAP/Adam Warżawa
Ewa Swoboda

Ewa Swoboda nie awansowała do finału biegu na 100 m na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Polska sprinterka w półfinale zajęła dziewiąte miejsce z czasem 11,08 s. Do finału zabrakło 0,01 sekundy. Najszybsza była Julien Alfred z Saint Lucia - 10,84.

W eliminacjach Ewa Swoboda uzyskała znacznie lepszy wynik - 10,99 sekund. W półfinale polskiej sprinterce poszło jednak gorzej i zajęła dziewiąte miejsce z czasem 11,08 s.

Wynik ten oznacza, że Swoboda nie awansowała do finału biegu na 100 m podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu. Najszybsza była Julien Alfred z Saint Lucia z czasem 10,84 s.

Igrzyska olimpijskie w Paryżu. Ewa Swoboda nie pobiegnie w finale biegu na 100 m

Ostatecznie do finału zabrakło jej 0,01 sekundy. Ósma Amerykanka Twanisha Terry przebiegła 100 m w 11,07 s.

ZOBACZ: Walczyli do samego końca. Włosi nie dali szans Polakom

W finale o godzinie 21:20 wystartuje osiem sprinterek - po dwie najszybsze z trzech biegów półfinałowych i dwie pozostałe z najlepszymi czasami.

Igrzyska Olimpijskie 2024. Sprawdź raport specjalny polsatnews.pl

Na razie polscy sportowcy zdobyli w Paryżu cztery medale. Srebrny - Klaudia Zwolińska w slalomie kajakowym K1. Brązowy - Iga Świątek w tenisie. Brązowe medali otrzymali także - czwórka podwójna wioślarzy i szpadzistki w turnieju drużynowym.