Emocjonujący mecz o ćwierćfinał. Iga Świątek pokonała Chinkę

Świat Aleksandra Boryń / Pola Kajda / sgo / polsatnews.pl
PAP/EPA/FRANCK ROBICHON
Zakończył się kolejny mecz Igi Świątek na Igrzyskach Olimpijskich. Znamy wynik

Iga Świątek pokonała Chinkę Xiyu Wang zapewniając sobie awans do ćwierćfinału turnieju olimpijskiego w Paryżu. W kolejnym spotkaniu Polska rozegra mecz z dziewiątą rakietą świata Danielle Collins. Do tej pory Iga nie straciła na igrzyskach żadnego seta.

Iga Świątek wychodzi zwycięsko z kolejnego meczu na Igrzyskach Olimpijskich. Pokonała Xiyu Wang, tenisistkę z Chin, awansując tym samym do ćwierćfinału. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:3, 6:4. Kolejną rywalką Polki będzie Amerykanka Danielle Collins.

Igrzyska Olimpijskie 2024. Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału

Mecz trwał godzinę i 50 minut. Pod koniec drugiego seta Chinka miała kłopoty z nogą i korzystała z przerwy medycznej.

Xiyu Wang zajmuje 52 miejsce w rankingu, a Świątek zmierzyła się z nią po raz drugi w swojej karierze. Wcześnie zawodniczki rozegrały mecz 25 kwietnia bieżącego roku w Madrycie. Wówczas zwyciężczynią pojedynku również była Iga, która pokonała Chinkę w dwóch setach 6:1 i 6:4.

ZOBACZ: Polki zdobyły medal na IO. Nasze szpadzistki pokonały reprezentację Chin

Podczas poprzednich Igrzysk Olimpijskich w Tokio, które były jednocześnie pierwszymi zmaganiami olimpijskimi Świątek, tenisistka odpadła w 2. rundzie, przegrywając z Hiszpanką Paulą Badosą. Wówczas świat obiegły zdjęcia zapłakanej Igi.

Zwycięstwa Igi Świątek na Igrzyskach Olimpijskich

Do trzeciej rundy turnieju olimpijskiego Iga Świątek awansowała dzięki miażdżącemu zwycięstwu w meczu z Diane Perry. Tenisistka z Raszyna pokonała Francuzkę 6:1, 6:1.

ZOBACZ: Iga Świątek idzie jak burza. Błyskawiczne zwycięstwo w drugiej rundzie

W pierwszej rundzie Świątek zmierzyła się z Iriną-Camelią Begu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:2, 7:5.