Iga Świątek idzie jak burza. Błyskawiczne zwycięstwo w drugiej rundzie

aktualizacja: Świat
PAP/Adam Warżawa
Igrzyska Olimpijskie 2024. Iga Świątek odniosła kolejne zwycięstwo

Iga Świątek pewnie wygrała z Francuzką Diane Parry 6:1, 6:1 w 1/16 finału turnieju olimpijskiego w Paryżu. Pierwsza zawodniczka rankingu WTA odniosła swoje drugie zwycięstwo w imprezie. Z turniejem singlistek pożegnała się jednak Magda Linette.

Polka w pierwszym secie grała bardzo pewnie - wygrała pierwsze gemy przy swoim podaniu i udało jej się dwukrotnie przełamać rywalkę.

Przy stanie 5:0 i serwisie rywalki Iga Świątek miała dwie piłki setowe. To jednak Francuzka wyszła z tej potyczki zwycięsko i zapisała pierwszego gema na swoim koncie.

W kolejnej partii Świątek już przy swoim serwisie nie dała Francuzce szans.

ZOBACZ: Pokazała, jak wygląda wioska olimpijska. Jej koleżanki uciekły do hotelu

Drugiego seta Polka zaczęła od przełamania rywalki, a następnie wygrała gema bez oddania punktu. Francuzka podjęła walkę w trzeciej partii, którą zapisała po swojej stronie. Kolejne fragmenty spotkania to już popis Igi, która szybko wyszła na prowadzenie 5:1. W kolejnym przełamała rywalkę i zakończyła mecz.

Igrzyska Olimpijskie 2024. Iga Świątek pokonała Diane Parry

W pierwszej rundzie turnieju olimpijskiego Iga Świątek pokonała Rumunkę Irinę-Camelię Begu. Jej kolejną rywalką będzie Xiyu Wang - Chinka, która obecnie zajmuje 52. miejsce w rankingu WTA.

Pierwsza zawodniczka rankingu WTA doskonale czuje się na ziemnych kortach Rollanda Garrosa, na których odbywają się mecze Igrzysk Olimpijskich. Czterokrotnie wygrywała odbywający się w tym miejscu wielkoszlemowy French Open.

ZOBACZ: Igrzyska olimpijskie w Paryżu. Powiedział żart o kobietach. Kolejny komentator zawieszony

W tym samym czasie co Świątek, swój mecz rozgrywała również Magda Linette. Polka przegrała pierwszego seta z wyżej rozstawioną Jasmine Paolini 4:6, a drugiego 1:6. Dla poznanianki to jednak nie koniec olimpijskiej rywalizacji. Czeka ją jeszcze debel z Alicją Rosolską.

Igrzyska Olimpijskie 2024. Czytaj nasz raport specjalny.