Zmienili wynik po dwóch godzinach. Zamieszanie na igrzyskach w Paryżu

East News/Arnaud Finistre
Drużyna z Maroka świętuje sukces

Igrzyska w Paryżu oficjalnie zostaną otwarte w piątek, jednak piłkarze zagrali już w środę. Zmierzyły się reprezentacje Argentyny i Maroka. W doliczonym czasie spotkania doszło do zaskakującej sytuacji - godzinę po meczu wynik został zmieniony, a piłkarze musieli na trzy minuty wrócić na boisko.

Wielkie zamieszanie towarzyszyło inauguracji turnieju piłkarskiego igrzysk w Paryżu. Na stadionie w Saint-Etienne Marokańczycy prowadzili 2:1, gdy w 16. minucie doliczonego przez szwedzkiego sędziego Glenna Nyberga czasu gry argentyński piłkarz Cristian Medina zdobył wyrównującego gola, co oznaczało remis.

Wydawało się, że w tym momencie arbiter zakończył spotkanie. Niezadowoleni marokańscy kibice rzucali z trybun kubki z napojami i różne inne przedmioty, w tym prawdopodobnie także niewielkie petardy. Kilku z nich wbiegło na murawę i obie drużyny w pośpiechu udały się do szatni.

Wydawało się, że to koniec meczu Argentyna-Maroko. Nagły zwrot

Po godzinie organizatorzy poinformowali, że spotkanie nie zostało zakończone, a jedynie zawieszone, a system VAR sprawdza, czy ostatnia bramka została zdobyta prawidłowo. Ostatecznie uznano, że jeden z Argentyńczyków był na pozysji spalonej i gol nie został uznany.

ZOBACZ: Gdzie oglądać Igrzyska Olimpijskie 2024 w telewizji i internecie?

Dwie godziny po przerwaniu spotkania gra została wznowiona na pustym już stadionie i trwała około trzech minut. Po nich szwedzki sędzia oficjalnie już zakończył mecz, wygrany przez Maroko 2:1.

Kiedy ceremonia otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Paryżu 2024?

Oficjalna ceremonia otwarcia Igrzyska Olimpijskich Paryż 2024 odbędzie się w piątek 26 lipca. Oficjalne rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 19:30 czasu polskiego. Otwarcie IO 2024 będzie można oglądać w TV na kanałach TVP 1 i Eurosport 1. Transmisja ceremonii inauguracji igrzysk także online live stream na Polsat Box Go, tvsport.pl, w Playerze i na urządzeniach mobilnych.