Ronaldo zalany łzami. Na dramat patrzyła wzruszona matka

PAP/EPA/ANNA SZILAGYI
Cristiano Ronaldo bardzo przeżywał niewykorzystaną "jedenastkę"

Cristiano Ronaldo nie krył emocji po niewykorzystanym rzucie karnym w 105 minucie meczu Euro 2024 pomiędzy Portugalią a Słowenią. W trakcie przerwy w dogrywce portugalski napastnik rozpłakał się. Przez kilka chwil nie mógł zapanować nad swoimi emocjami, mimo pocieszeń ze strony kolegów z drużyny. Na wszystko patrzyła wzruszona matka Ronaldo.

Cristiano Ronaldo miał niewiele okazji do zdobycia bramki ze Słowenią w 1/8 finału Euro 2024 Te najlepsze ze stałych fragmentów gry. Cztery razy wykonywał rzut wolny, jednak nie zdołał umieścić piłki w siatce. Po 90 minutach nadal był bezbramkowy remis.

Podczas dogrywki, w 105. minucie spotkania, Ronaldo stanął przed najlepszą szansą na strzelenie pierwszej bramki w meczu. Podszedł do rzutu karnego podyktowanego po faulu na Diogo Jotcie. Zawodnik nie zdołał jednak pokonać bramkarza Słowenii Jana Oblaka. W przerwie, która dzieliła obie połowy dogrywki, portugalski zawodnik dał upust swoim emocjom i się rozpłakał.

Euro 2024. Cristiano Ronaldo we łzach po nieudanym karnymPAP/EPA/ANNA SZILAGYI
Euro 2024. Cristiano Ronaldo we łzach po nieudanym karnym

Mimo natychmiastowej reakcji kolegów z drużyny, którzy przytulali i przekazywali słowa otuchy, Ronaldo nie był w stanie powstrzymać emocji. Ujęcia portugalskiego piłkarza we łzach pojawiało się na stadionowych ekranach telewizyjnych.

W pewnej chwili kamery pokazały również matkę Ronaldo, która - widząc podłamanego syna - również uroniła łzy.

W serii rzutów karnych, która zadecydowała o zwycięstwie Portugalczyków, Ronaldo już nie popełnił błędu i jako pierwszy pokonał bramkarza Słowenii. Portugalia wygrała w ostatniej fazie rywalizacji 3:0.

Po meczu napastnik przyznał, że jest to jego ostatni występ na mistrzostwach Europy.

Ronaldo jest rekordzistą pod względem ilości występów na Euro - rozegrał 29. meczów. Najbliższy mecz Portugalczyków odbędzie się w 5 lipca. Ich rywalami będą Francuzi.