Iga Światek wygrywa Roland Garros 2024. Zdominowała rywalkę w finale

PAP/EPA/TERESA SUAREZ
Iga Światek wygrała Roland Garros 2024

Iga Świątek wygrywa wielkoszlemowy turniej Roland Garros w Paryżu. To czwarte w karierze zwycięstwo Polki w tej prestiżowej imprezie. W finale Świątek w dwóch setach pokonała Włoszkę Jasminę Paolini, która ma polskie korzenie.

Iga Światek pokonała Jasminę Paolini 6:2 6:1.

Początek meczu był bardzo zacięty. Włoszka przełamała serwis Polki już w trzecim gemie. Potem jednak do głosu doszła Świątek i nie oddała Paolini już żadnego gema. Wygrała pierwszego seta 6:2 w 37 minut.

Drugi set to dominacja 23-letniej Polki. Światek oddała rywalce tylko jednego gema. Cały mecz trwał 70 minut.

Iga Świątek wygrywa Roland Garros 2024. Kolejny wielkoszlemowy tytuł

To piąty w karierze triumf Światek w turnieju wielkoszlemowych, a czwarty w Paryżu. Polka wygrywała ten turniej w 2020, 2022 i 2023 roku. Ponadto w 2022 była najlepsza w US Open.

ZOBACZ: Niewiarygodny powrót Igi Świątek. Wielkie emocje w Paryżu

Za zwycięstwo w Paryżu Polka zarobi 2,4 mln euro, czyli ok. 10,3 mln zł.

Iga Świątek wygrywa Roland Garros 2024. Droga do finału

W paryskim turnieju Świątek pokonała kolejno Leolię Jeanjean (Francja), Naomi Osakę (Japonia), Marię Bouzkovą (Czechy), Anastazję Potapową (Rosja). W ćwierćfinale wygrała z Marketą Vondrousovą (Czechy), a awans do finału wywalczyła w meczu z Coco Gauff (USA).

ZOBACZ: Euro 2024. Powołania Michała Probierza do kadry budzą emocje. "Jestem załamany"

Jasmine Paolini w ćwierćfinale wygrała z Eleną Rybakiną (Kazachstan), a w półfinale pokonała 17-letnią Mirrę Andriejewą (Rosja).

Włoszka ma korzenie w Polsce. Jej babcia Barbara mieszka w Łodzi.