Sukces 17-letniego Polaka. Tomasz Berkieta zagra w finale Rolanda Garrosa

polsatsport.pl
Sukces Tomasza Berkiety. Polak w finale juniorskiego French Open

17-letni Tomasz Berkieta zagra w finale juniorskiego turnieju Rolanda Garrosa. W półfinale wielkoszlemowej imprezy tenisista z Warszawy pokonał reprezentanta Włoch Lorenza Carboniego 7:6 (7:3), 4:6, 7:6 (10:4). W finale zmierzy się z 18-letnim Amerykaninem Kaylanem Bigunem.

W pierwszym secie poziom gry Polaka i Włocha był bardzo wyrównany. Tomasz Berkieta i Lorenzo Carboni mieli za sobą po jednym przegranym gemie serwisowym. Z tego powodu o wyniku rywalizacji w pierwszej odsłonie przesądził tie-break. Ostatecznie więcej opanowania zachował 17-latek z Warszawy, który zwyciężył partię 7:3.

Tomasz Berkieta w finale Rolanda Garrosa. Sukces 17-latka ze stolicy

W drugiej części meczu obaj zawodnicy nadal szli łeb w łeb, lecz tym razem lepszy okazał się Włoch. Lorenzo Carboni wygrywał drugiego seta 6:4, doprowadzając do wyrównania stawki.

ZOBACZ: Iga Świątek, Hubert Hurkacz i Roland Garros w Polsat Box Go

Ostatnia część meczu była szczególnie emocjonująca. Zarówno Polak, jak i Włoch mieli kłopoty z obronieniem swoich gemów serwisowych. Z tego powodu w trzecim secie zobaczyliśmy aż cztery przełamania.

Choć Carboni był już o krok od wygranej, Berciecie udało się obronić aż trzy piłki meczowe. Finalnie o zwycięstwie w ty,m pojedynku musiał przesądzić super tie-break, w którym w którym triumfował Warszawiak.

Finał juniorskiego French Open. Polak zagra z Amerykaninem

Wygrywając partię 10:4 17-letni Berkieta zapewnił sobie awans do finału juniorskiego French Open. W ostatecznym starciu jego przeciwnikiem będzie o rok straszy reprezentant Stanów Zjednoczonych - Kaylan Bigun. Finał juniorów odbędzie się już w sobotę 8 czerwca o godz. 13.

ZOBACZ: Niewiarygodny powrót Igi Świątek. Wielkie emocje w Paryżu

Tomasz Berkieta urodził się 21 lipca 2006 roku w Warszawie. Z tenisem związany był już od najmłodszych lat. Na początku trenowała go jego matka, która jest trenerką tenisa. Obecnie 17-letni zawodnik doskonali swoje umiejętności pod okiem Piotra Sierzputowskiego, byłego trenera Igi Świątek.