Mapa protestów rolników. Sprawdź, gdzie największe utrudnienia

Polska
Mapa protestów rolników. Sprawdź, gdzie największe utrudnienia
Polsat News
W środę protesty rolników w całej Polsce

W środę rolnicy po raz kolejny wyjadą na ulice. Zaplanowano ponad 580 protestów, w których może wziąć udział nawet około 70 tys. osób. Kierowcy muszą się liczyć tego dnia z dużymi utrudnieniami.

Rolnicy nie odpuszczają. W środę po raz kolejny pojawią się na ulicach, blokując drogi i paraliżując ruch w największych miastach. Ich postulaty to odstąpienie od przepisów Zielonego Ładu, uszczelnienie granic przed napływem produktów rolno-spożywczych spoza UE oraz obrona hodowli zwierzęcej w Polsce.

Gdzie rolnicy zablokują drogi w woj. podlaskim?

W Podlaskiem protesty rolników zostały zgłoszone w ponad 30 miejscach - przekazał Podlaski Urząd Wojewódzki. To blokady na drogach krajowych i wojewódzkich w regionie, także drogi ekspresowej S8 Białystok - Warszawa na wysokości miejscowości Milewo Zabielne oraz węzła w pobliżu dawnego przejścia granicznego z Litwą w Budzisku. Z danych urzędów wynika, że najwięcej protestów będzie w powiecie białostockim.

 

Do białostockiego magistratu do wtorku rano nie wpłynęły zgłoszenia o protestach na terenie miasta, ale drogi dojazdowe do Białegostoku będą zablokowane. Chodzi o drogi w kierunku m.in. Grabówki, Fast, Niewodnicy Kościelnej, Zabłudowa, Wasilkowa, Augustowa, Kleosina, Supraśla.

 

ZOBACZ: Obornik przed urzędem wojewódzkim. Protest rolników w Poznaniu

 

W związku z protestami w Białystok będą zmiany w komunikacji miejskiej.

 

W woj. lubelskim – według danych policji – zgromadzenia zaplanowano w blisko 30 miejscach. Prezydent Lublina Krzysztof Żuk, powołując się na względy bezpieczeństwa, zakazał rolnikom protestować na skrzyżowaniach w mieście. 

Protesty rolników na Podkarpaciu

Na Podkarpaciu utrudnienia będą w powiatach: rzeszowskim, kolbuszowskim, mieleckim, przeworskim, niżańskim, krośnieński oraz ropczycko-sędziszowskim.

 

Rolnicy już o godz. 8 zablokują drogę ekspresową S19 na węźle Sokołów Małopolski w kierunku Rzeszowa i Lublina. Do godz. 18 utrudnienia będą również na drodze wojewódzkiej nr 875 w kierunku Leżajska i Kolbuszowej.

 

W Kolbuszowej, gdzie biegnie droga krajowa nr 9, rolnicy będą protestować od 7 do 19. W tym czasie należy się spodziewać utrudnień na odcinku od ronda Lubomirskich w kierunku ronda kpt. Józefa Batorego.

 

O tej samej porze ciągniki będą też na rondach przy wjeździe i zjedzie z autostrady A4, na węźle Gorliczyna - od drogi krajowej nr 94 do drogi wojewódzkiej nr 835.

 

W Mielcu utrudnienia będą dotyczyć drogi wojewódzkiej nr 984 i nr 983, kierowcy muszą się uzbroić w cierpliwość w godzinach od 8 do 15.

 

W miejscowości Jeżowe zablokowany zostanie węzeł na drodze wojewódzkiej nr 861, protest potrwa od 8 do 18.

 

W Ustrobnej manifestacja rozpocznie się o godz. 10. Przez siedem kolejnych godzin będą utrudnienia na drodze wojewódzkiej nr 990.

 

Na drodze krajowej nr 94 w miejscowości Ropczyce rolnicy rozpoczną protest o godz. 8. Pojadą ulicą Węglowskiego w kierunku Ropczyc. Tam przejadą ul. Mickiewicza, Konopnickiej, Wyspiańskiego, Witosa do ronda 650-lecia, gdzie zablokują skrzyżowanie. Utrudnienia mają się zakończyć o 22.

Blokady dróg w woj. świętokrzyskim

W ramach dwudniowego protestu w środę od godziny 7 rolnicy zaplanowali blokady dróg wjazdowych i wyjazdowych z Kielc w siedmiu miejscach. Mają one wstrzymać ruch m.in. przy rondzie Cedzynie na drodze krajowej numer 74, przy ulicy Łódzkiej. Dotyczy to też drogi krajowej nr 73 w Wiśniówce oraz ulicy ks. Piotra Ściegiennego.

 

W miejscowości Piaski w powiecie jędrzejowskim od 20 marca planowana jest ciągła blokada ruchu na drodze krajowej nr 78. W Wodzisławiu od tego dnia wystąpią utrudnienia w związku z przejazdem kolumn pojazdów rolniczych przez miasto.

 

Rolnicy zapowiedzieli blokadę skrzyżowania dróg krajowych nr 73 i 79 w Słupi Pacanowskiej w powiecie buskim w środę. Kolejne utrudnienia wystąpią w Nowym Korczynie, gdzie skrzyżowanie ul. Buskiej z ul. Sandomierską również będzie całkowicie nieprzejezdne od godz. 8 do 18.

 

ZOBACZ: Strajk rolników zablokuje wiele miast. Protesty "jeszcze mocniejsze niż do tej pory"

 

Drugiego dnia protestu (21 marca) pojazdy rolnicze mają przemieścić się na al. IX Wieków Kielc, która ma być całkowicie zablokowana w obu kierunkach na odcinku od ronda Herlinga-Grudzińskiego do skrzyżowania z ul. Radiową i wyjazdem z pl. Św. Wojciecha. Utrudnienia mogą potrwać od godziny 7 rano do północy.

Protesty rolników w woj. mazowieckim. Planowane blokady dróg

W Warszawie blokadę zapowiedziano na trasie S2 na wysokości Wału Miedzeszyńskiego. Kolejne blokady zaplanowano w podwarszawskiej Jabłonnie, Nieporęcie, Stanisławowie Pierwszym oraz w okolicach Nowego Dworu Mazowieckiego. Blokady mają się odbyć również na autostradzie A2, jedna z nich na wysokości Góraszki, druga przed miejscowością Stary Konik.

 

Na Mazowszu utrudnienia spodziewane są również w Ciechanowie. Tam protesty spodziewane są na trzech rondach: Solidarności, Żołnierzy Wyklętych i Kaprala Józefa Grzesia oraz na drogach między nimi - podał w poniedziałek Urząd Miasta.

 

Na terenie powiatu płońskiego rolniczy protest planowany jest w godzinach od 7:00 do 19:00. Według tamtejszej policji, w tym czasie utrudnień można spodziewać się na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Przyborowice, na rondzie z drogą krajową nr 50 w miejscowości Sochocin, a także na drodze krajowej nr 62 na odcinku od miejscowości Wola do Goławina i na drodze wojewódzkiej nr 570 w miejscowości Nowe Radzikowo oraz na skrzyżowaniu dróg powiatowych 3055W i 3069 w miejscowości Januszewo.

Blokady dróg w woj. małopolskim

W związku z protestami rolników duże utrudnienia na ulicach Krakowa zapowiedziała małopolska policja.

 

Od wschodu protestujący zajmą ul. Igołomską, al. Jana Pawła II oraz ul. Mogilską. Z południa natomiast pojazdy uczestniczące w proteście mają poruszać się ulicami Herberta, Turowicza i Tischnera. Na drodze nr 776 dołączy do nich grupa nadjeżdżająca od ul. Wielickiej, następnie II obwodnicą pojadą w kierunku Mostu Kotlarskiego, ul. Kotlarskiej, Ronda Grzegórzeckiego do Ronda Mogilskiego.

Protest rolników w woj. śląskim

W województwie śląskim protest rolników i myśliwych zaplanowany jest w środę w godzinach od 5:00 do 19:00 wokół Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Protestujący zapowiadają blokadę ul. Jagiellońskiej od ul. Lompy do ul. Francuskiej z czasowymi blokadami ul. Ligonia od ul. Lompy do ul. Reymonta oraz ul. Francuskiej na odcinku pomiędzy ul. Ligonia i ul. Jagiellońską.

 

Protestujący rolnicy zapowiedzieli, że strajk będzie miał formę pikniku - rozdawana będzie żywność oraz ulotki edukacyjne. Ulice blokować będzie blisko 200 osób oraz 50 rolników.

 

ZOBACZ: Protesty rolników. Donald Tusk rozmawiał z Ursulą von der Leyen

 

Blokowane mogą być zjazdy i wjazdy na węzłach A1 z DK46 i DK43 w okolicach Częstochowy oraz zjeździe na Mykanów. Do całkowitego zatrzymania ruchu może dojść od skrzyżowania drogi krajowej numer 43 z ul. Kuźniczka do skrzyżowania DK43 z ul. Częstochowską w mieście Krzepice. Zablokowane zostanie również skrzyżowanie DK11 i DK46 w miejscowości Lipie Śląskie.

Blokady dróg w woj. pomorskim

W Gdańsku manifestacja odbędzie się w godz. 10:00-16:00. Spodziewane są utrudnienia w ruchu drogowym oraz komunikacji miejskiej.

 

Protest rozpocznie się na Placu Solidarności, a następnie od godz. 11:00-11.30 uczestnicy będą przemieszczać się trasą - ul. Nowomiejska, Wały Piastowskie, Podwale Grodzkie, Wały Jagiellońskie, Hucisko, Toruńska, Okopowa pod urząd wojewódzki. Zakończenie przewidywane jest około godz. 16.00.

Protesty w woj. zachodniopomorskim

W województwie zachodniopomorskim blokady rolnicze odbywają się będą w większości powiatów, m.in. goleniowskim, stargardzkim, myśliborskim i choszczeńskim.

 

- W samym powiecie choszczeńskim odbywa się sześć takich protestów, w każdej z gmin. Obejmują one m.in. drogę krajową nr 10 w okolicy Suchania, Kalisza Pomorskiego i Recza. U nas ruch będzie przepuszczany co pół godziny, a w innych miejscach to zależy od organizatorów danych protestów – powiedział współorganizator protestów Stanisław Barna.

Utrudnienia w woj lubelskim

W województwie lubelskim - według informacji policji - rolnicy protestują na drogach do przejść granicznych z Ukrainą w Dorohusku, Zosinie, Dołhobyczowie i Hrebennem, czasowo blokując ruch samochodów ciężarowych.

 

Protesty rolników trwają także na lubuskich drogach, a ruch jest mocno utrudniony - głównie dotyczy to zablokowanych przejść granicznych w Świecku i Gubinku. Kolejne blokady - w powiatach świebodzińskim i żagańskim zapowiedziano na środę. Obejmą drogi krajowe oraz wojewódzkie. W powiecie świebodzińskim rolnicy planują zablokować aż dziesięć miejsc.

 

Protestujący nie zablokują drogi DW296. Zostanie tam jednak wprowadzony ruch wahadłowy, co znacznie utrudni ruch i mogą tworzyć się korki.

 

 

 

 

Protesty rolników w woj. łódzkim. Blokady dróg

W woj. łódzkim rolnicy będą protestować m.in. w powiatach radomszczańskim, łódzkim wschodnim oraz w samej Łodzi. Od środowego ranka ciągniki i maszyny rolnicze mają zablokować autostradę A1 w miejscowości Kamieńsk. W związku z tym do godzin popołudniowych w piątek nieprzejezdna będzie jezdnia w stronę Piotrkowa Trybunalskiego. W środę utrudnień należy spodziewać się też na drodze krajowej nr 42 w okolicach Radomska i Przedborza oraz na ulicach tych miast.

 

ZOBACZ: Strajk rolników w całej Polsce. Blokada "mocniejsza niż do tej pory". Padła data

 

Również w środę zaplanowano zgromadzenie na łódzkim Teofilowie. Podczas protestu w godz. 10:00-19:00 ma być zablokowany ruch na skrzyżowaniu ul. Aleksandrowskiej z Szczecińską, co znacząco utrudni dojazd w stronę Aleksandrowa Łódzkiego, Konstantynowa Łódzkiego i Zgierza oraz spowoduje również duże utrudnienia w ruchu na samym Teofilowie.

 

Rolnicy pojawią się też w środę na rondzie w Kurowicach k. Łodzi na połączeniu drogi wojewódzkiej nr 713 i 714 oraz na rondzie na wjeździe na węzeł nr 23 Łódź Górna na autostradzie A1 w miejscowości Giemzów obok Woli Rakowej. Podczas utrudnień na rondach w Kurowicach i Giemzowie, ruch tranzytowy z ul. Rokicińskiej w Łodzi kierowany będzie na autostradę A1. Natomiast podczas przejazdu rolników autostradą, ruch z niej kierowany będzie przez Łódź i drogą wojewódzką 714 (ul. Rokicińską) w kierunku Andrespola.

Paulina Godlewska / kg / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie