Grzegorz Braun straci immunitet? Do Sejmu wpłynął wniosek prokuratorski
Do Sejmu wpłynął prokuratorski wniosek o uchylenie immunitetu posłowi Konfederacji Grzegorzowi Braunowi - ustalił Polsat News. To kolejny ze skutków skandalu wywołanego przez polityka na terenie Sejmu 12 grudnia. Poseł zakłócił wtedy uroczystość religijną, gdy za pomocą gaśnicy zgasił świece chanukowe.
W ostatnich dniach krajowa polityka kręciła się wokół sprawy byłych ministrów Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Polityczny spór dotyczy m.in. tego, czy w obliczu prawomocnego wyroku sądu politycy PiS powinni utrzymać swoje mandaty poselskie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia postanowił o ich wygaszeniu, jednak Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego uchyliła tę decyzję.
Sprawa nie doczekała się jeszcze końca, gdy do Sejmu wpłynął wniosek prokuratorski o pozbawienie immunitetu kolejnego polityka. Jak ustalił Polsat News, tym razem chodzi o posła Konfederacji Grzegorza Brauna. Sprawa ma związek ze skandalem, który miał miejsce na sejmowym korytarzu przed niecałym miesiącem. Braun zgasił wtedy za pomocą gaśnicy święcę chanukową.
Skandal w Sejmie. Grzegorz Braun chwycił za gaśnicę
We wtorek 12 grudnia, podczas gdy na sali sejmowej posłowie zadawali pytania do Donalda Tuska po jego expose, Grzegorz Braun zgasił przy pomocy gaśnicy menorę chanukową. Polityk prysnął również zawartością gaśnicy w twarz uczestniczącej w wydarzeniu lekarce Magdalenie Gudzińskiej-Adamczyk, która próbowała interweniować.
ZOBACZ: Grzegorz Braun ma kolejne kłopoty. Prokuratura wszczęła śledztwo
Za swoje zachowanie Grzegorz Braun został ukarany wykluczeniem z obrad i obcięciem uposażenia. Szef Kancelarii Sejmu Jacek Cichocki złożył także w tej sprawie również zawiadomienie do prokuratury. Następnie polityk Konfederacji został usunięty z komisji obrony narodowej i komisji ds. Unii Europejskiej. Decyzja Sejmu była w tej sprawie niemal jednogłośna.
Czytaj więcej