ChatGPT. Sztuczna inteligencja przemówi do użytkowników. Potem pomoże przy obiedzie

Technologie
ChatGPT. Sztuczna inteligencja przemówi do użytkowników. Potem pomoże przy obiedzie
Pixabay, Tumisu/zdjęcie ilustracyjne
ChatGPT słyszy i mówi. Twórcy chwalą się innowacjami

OpenAI wprowadza nowe funkcje do swojego popularnego chatbota opartego na sztucznej inteligencji. ChatGPT wraz z najnowszą aktualizacją zyska zdolność prowadzenia rozmów z użytkownikami. Twórcy zapewniają, że robot pomoże też rozpoznać przedmioty ze zdjęć i wyjaśni do czego służą.

Dwie nowe funkcje ChatuGPT będą dodawane stopniowo w ciągu najbliższych dwóch tygodni. "Teraz stawiamy na głos i obraz" - czytamy w oficjalnej notatce firmy.

 

System interakcji głosowej wykorzystuje nowy model syntezy mowy, umożliwiający generowanie dźwięku podobnego do ludzkiego głosu.

 

ZOBACZ: Po co palić na stosie księgi zakazane, skoro ChatGPT może je po prostu zbanować…

"Współpracowaliśmy z profesjonalnymi lektorami, aby stworzyć każdy z rodzajów głosów. Używamy "Whisper", nasz system rozpoznawania głosu typu open source, do transkrypcji wypowiadanych słów na tekst" - wyjaśniają przedstawiciele OpenAi.

 

Aby rozpocząć rozmowę z asystentem głosowym ChatGpt, trzeba będzie przejść do sekcji "Ustawienia" w aplikacji, kliknąć "Nowe funkcje" i aktywować rozmowy głosowe. W tym samym oknie można będzie wybrać swój ulubiony głos odpowiedzi spośród pięciu udostępnionych przez system.

ChatGPT z nowymi funkcjami. Zaplanuje obiad, odpali grilla

Dzięki drugiej funkcji bot będzie mógł także analizować zarówno zdjęcia zrobione przez użytkowników.

 

"Rozwiąż problemy, dlaczego grill się nie uruchamia, zapoznaj się z zawartością lodówki, aby zaplanować posiłek, lub przeanalizuj złożony wykres pod kątem danych związanych z pracą. Aby skupić się na określonej części obrazu, możesz użyć narzędzia do rysowania w naszej aplikacji mobilnej" - dodają twórcy ChatuGPT.

 

ZOBACZ: Po co palić na stosie księgi zakazane, skoro ChatGPT może je po prostu zbanować…

 

Początkowo nowe funkcje będą dostępne jedynie dla użytkowników Plus i Enterprise, korzystających z płatnych wersji chatbota. Nie ujawniono, kiedy funkcję mowy i rozpoznawania obrazów zostaną udostępnione innym klientom.

 

"Naszym celem jest stworzenie bezpiecznej i korzystnej sztucznej inteligencji. Wierzymy w stopniowe udostępnianie naszych narzędzi, co pozwala nam z czasem na wprowadzanie ulepszeń i minimalizowanie ograniczania ryzyka, przygotowując jednocześnie wszystkich na potężniejsze systemy w przyszłości. Strategia ta staje się jeszcze ważniejsza w przypadku zaawansowanych modeli obejmujących głos i wzrok" - konkluduje firma.

MayLan/bas / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie