USA: Ogromna kumulacja w Powerball. Pula rośnie od lipca

Świat
USA: Ogromna kumulacja w Powerball. Pula rośnie od lipca
GIORGIO VIERA/pixabay
W poniedziałek może paść jedna z najwyższych wygranych w historii Powerball

Kumulacja w amerykańskiej loterii Powerball osiągnęła 785 milionów dolarów - to czwarta najwyższa pula w historii. Jeśli w poniedziałkowym losowaniu nikt nie skreśli właściwych liczb, możliwa stanie się jeszcze większa i najpewniej przekroczy miliard dolarów. Szansa, aby wytypować właściwą kombinację, wynosi mniej więcej 1 do 292 milionów.

W sobotę wylosowano białe kule o numerach: 1, 12, 20, 33 i 66 oraz czerwoną - 21. Nikt jednak nie wytypował wszystkich tych liczb, co oznacza, że w poniedziałek do wzięcia w Powerball będzie 785 milionów dolarów - poinformowało CNN.

 

ZOBACZ: Ogromna wygrana w Powerball. Trafił szóstkę i dostanie ponad miliard dolarów

 

W przeliczeniu na złotówki kumulacja wynosi mniej więcej 3 miliardy 386 milionów. Według Multi-State Lottery Association, organizacji zajmującej się loteriami w USA, gdyby w poniedziałek padła główna wygrana, byłaby czwarta co do wielkości w historii tej gry liczbowej.

 

 

Wyższe wygrane przekraczały już miliard dolarów: nieco ponad 2 miliardy dolarów w listopadzie 2022 roku, 1,58 miliarda dolarów w styczniu 2016 roku i około miliarda dolarów w lipcu 2023 roku.

28 losowań bez zwycięzcy. Czy tym razem ktoś zgarnie fortunę w Powerball?

Chociaż w sobotę nie było zwycięzców w Powerball, losowanie przyniosło ponad półtora miliona zwycięskich kuponów w całych Stanach Zjednoczonych. Wśród nich było trzech szczęśliwców, którzy skreślili wszystkie numery z pięciu białych kul - co gwarantuje wygraną w wysokości miliona dolarów. 

 

Odkąd 19 lipca wylosowano zwycięskie liczby, odbyło się 28 kolejnych losowań bez zwycięzcy głównej nagrody. Jeśli w poniedziałek ktoś rozbije pulę, otrzyma możliwość wypłaty 785 milionów dolarów w ratach lub jednorazowo 367 milionów dolarów. Obie kwoty nie uwzględniają podatków.

 

Szanse na wygranie głównej nagrody wynoszą 1 do 292,2 milionów.

Michał Blus / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie