Awantura o zdjęcie chleba z konwecji KO. "Gdy tylko zgasną kamery"

Polska
Awantura o zdjęcie chleba z konwecji KO. "Gdy tylko zgasną kamery"
PAP/Paweł Topolski/twitter.com/RafalBochenek
Politycy spierają się o chleb

W sobotę w sieci pojawiło się zdjęcie bochenka chleba z napisem "Tusk", leżącego w kartonie obok pojemników na segregowane śmieci. W mediach społecznościowych rozgorzała dyskusja.

Jak się okazuje, zdjęcie zrobiono podczas sobotniej konwencji KO. Fotografię po południu zaczęli udostępniać kolejni politycy.

 

"I to jest jedyny, prawdziwy konkret o PO: gdy tylko zgasną kamery, wychodzi ich prawdziwa natura... obraz mówi więcej niż 1000 słów" - napisał na Twitterze rzecznik PiS Rafał Bochenek.

 


"Panie prezydencie Tarnowa, razem z Donaldem Tuskiem zawiózł pan autokarami ludzi bez kultury i bez szacunku do miasta! W Tarnowie szanuje się chleb - owoc ciężkiej pracy ludzi. Wy nawet chleba nie potraficie uszanować, a co dopiero ludzi" - stwierdził radny Mateusz Janiczek z PiS.

 

 

Premier Mateusz Morawiecki dodał z kolei zdjęcie, na którym całuje chleb. Do fotografii dołączył cytat z Cypriana Kamila Norwida: "Do kraju tego, gdzie kruszynę chleba. Podnoszą z ziemi przez uszanowanie. Dla darów Nieba. Tęskno mi, Panie".

 

 

Wpis Rafała Bochenka. Reakcja KO

Na wpisy zareagowali przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej. "Żenująca ustawka" - napisał poseł Arkadiusz Myrcha pod postem Rafała Bochenka.

 

ZOBACZ: Kongres Trzeciej Drogi. "Dość marnotrawstwu, rozdawnictwu i zadłużaniu przyszłych pokoleń"

 

"Zamiast taniej prowokacji, proponuję zajrzeć do naszych konkretów" - stwierdziła Monika Wielichowska. 

Autorem zdjęcia jest fotograf Artur Gawle. "Oświadczam, że fotografia mojego autorstwa, wykonana dziś na konwencji programowej Koalicji Obywatelskiej jest wykorzystywana politycznie bez mojej wiedzy i zgody. Przez obie strony. To obrzydliwe" - napisał na Facebooku.

 


O sprawie poinformowała stacja tarnowska.tv. "Dawniej było więcej szacunku dla chleba. W domach, gdy upadła kromka na ziemię, podnoszono ten kawałek ze czcią, a niekiedy całowano z godnością, pokazując szacunek dla rolników i trudów związanych z pracą na roli. Dziś chleb symbolizuje również ciężką pracę, jaką Polacy codziennie wykonują w zakładach pracy, na uczelniach czy w edukacji" - czytamy na stronie stacji.

an/ac / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie