Mariusz Błaszczak w nowym spocie PiS: Jeżeli politycy PO wrócą do władzy, zdemontują barierę

Polska
Mariusz Błaszczak w nowym spocie PiS: Jeżeli politycy PO wrócą do władzy, zdemontują barierę
Twitter/Prawo i Sprawedliwość
Szef MON Mariusz Błaszczak

- Nie łudźcie się, że politycy PO będą dbali o wasze bezpieczeństwo. Jeśli wrócą do władzy, zdemontują barierę. Nie pozwolimy im na to - powiedział szef MON Mariusz Błaszczak w najnowszym spocie opublikowanym przez Prawo i Sprawiedliwość, zachęcającym do wzięcia udziału w referendum.

W opublikowanym spocie szef MON przypomniał, że dwa lata temu ruszył atak hybrydowy na Polskę, sterowany przez reżimy Putina i Łukaszenki.

Mariusz Błaszczak: Dziś granica jest bezpieczna, a co robi opozycja? 

- Dziś nikt nie ma wątpliwości, że chodziło o destabilizację sytuacji w Polsce. Rząd Prawa i Sprawiedliwości od samego początku konsekwentnie dba o bezpieczeństwo naszej granicy, zbudowaliśmy barierę, która zatrzymuje nielegalnych imigrantów, granicy bronią żołnierze, funkcjonariusze Straży Granicznej i policjanci - powiedział Błaszczak. 

 

Polityk stwierdził, że funkcjonariusze i policjanci nie tylko narażają się na niebezpieczeństwo ze strony migrantów i służb białoruskich, ale także na obelgi ze strony "polityków opozycji i powiązanych z nimi celebrytów."

 

ZOBACZ: Premier odniósł się do treści pytań referendalnych. "Polskie Nagrania zostały sprzedane za granicę"

 

- Dziś granica jest bezpieczna, a co robi opozycja? Urządzali rajdy z torebkami reklamowymi, organizowali happeningi, zamiast bronić żołnierzy i funkcjonariuszy obrażali ich i stawali po stronie nielegalnych migrantów – powiedział minister obrony narodowej. 

 

Błaszczaka mówił również, że politycy opozycji zapowiadali likwidację bariery na granicy. - Nie łudźcie się, że politycy PO będą dbali o wasze bezpieczeństwo. Jeśli wrócą do władzy, zdemontują barierę. Nie pozwolimy im na to – powiedział szef MON.

Cztery pytania w referendum

W połowie sierpnia Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło cztery pytania, na które mieliby odpowiedzieć Polacy w październikowym referendum.

  • Czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącą do utraty kontroli Polek i Polaków nad strategicznymi sektorami gospodarki?
  • Czy popierasz podniesienie wieku emerytalnego, w tym przywrócenie podwyższonego do 67 lat wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn?
  • Czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi?
  • Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?

Bariera na granicy

Budowa zapory na granicy polsko-białoruskiej ruszyła 25 stycznia. Fizyczne ogrodzenie budowały firma Budimex oraz konsorcjum Unibepu i spółki zależnej Budrex. Elementy wykonało konsorcjum trzech firm: Polimex-Mostostal, Mostostal Siedlce i Węglokoks. Wartość umów z tymi spółkami to łącznie 1 mld 233 mln zł.

 

Z kolei w drugiej połowie marca Straż Graniczna podpisała umowę na budowę bariery elektronicznej z firmą Elektrotim SA na budowę  bariery elektronicznej.

 

ZOBACZ: Agresywna grupa na granicy polsko-białoruskiej. W stronę SG poleciały kamienie

 

Bariera fizyczna to pięciometrowe stalowe ogrodzenie zwieńczone drutem kolczastym typu concertina. Do jej powstania zużyto ponad 50 tysięcy ton stali, m.in. ponad 40 tys. stalowych przęseł. Bariera elektroniczna to m.in. czujniki ruchu i kamery.

 

Na zaporze powstały 24 bramki dla dużych zwierząt, ponad 140 tys. dla małych zwierząt. Dodatkowo wykonane zostały przepusty na ciekach wodnych dla mieszkańców wód.

pgo/dsk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie