Wielkie zmiany na Twitterze. Koniec z blokowaniem kont

Technologie
Wielkie zmiany na Twitterze. Koniec z blokowaniem kont
Pixabay
Na Twitterze nie będzie można blokować kont

X, wcześniej znany jako Twitter, usunie funkcję ochronną, która pozwala użytkownikom blokować inne konta - powiedział właściciel platformy Elon Musk. Funkcja blokowania na X pozwala użytkownikowi ograniczyć określone konta przed kontaktowaniem się z nimi, przeglądaniem ich postów lub obserwowaniem ich

Musk zapowiedział usunięcie funkcji blokowania niechcianych kont, ale nadal korzystać z niej będzie można w przypadku wiadomości prywatnych.

 

Dodał, że X zachowa funkcję wyciszenia, która chroni użytkownika przed zobaczeniem określonych kont, ale w przeciwieństwie do blokowania, nie ostrzega drugiego konta o akcji.

Eksperci ostrzegają

Miliarder ceni sobie bardzo wolność słowa, ale krytycy ostrzegają, że taki ruch jest nieodpowiedzialny. Badania wykazują bowiem, że od czasów przejęcia przez niego platformy zanotowano tam wzrost mowy nienawiści i treści antysemickich, a niektóre rządy nawet oskarżyły firmę, że nie robi wystarczająco dużo, aby moderować jej treści.

 

ZOBACZ: Elon Musk spełnił obietnicę. Zniknęło kultowe logo Twittera

 

Usunięcie lub ograniczenie funkcji blokowania może spowodować konflikt X z wytycznymi Apple App Store i Google Play Alphabet. Apple wymaga, żeby aplikacje z treściami generowanymi przez użytkowników miały możliwość blokowania nadużyć. Analogiczną politykę prowadzi i Sklep Google Play.

Elon Musk przejmuje Twittera

25 kwietnia Elon Musk zawarł ostateczną umowę z zarządem grupy na zakup sieci społecznościowej po cenie 54,20 dolarów za akcję, czyli łącznie 44 miliardy dolarów.

 

W lipcu Musk przekazał, że kończy porozumienie zawarte z zarządem firmy w sprawie zakupu serwisu społecznościowego z powodu "fałszywych i wprowadzających w błąd" informacji o firmie. Kilka dni później poinformowano, że Twitter Inc. pozwał miliardera ponieważ - zdaniem firmy - naruszył umowę kupna tego medium społecznościowego.

 

Obie strony umowy zobowiązały się wypłacić odszkodowanie w wysokości do 1 miliarda dolarów, gdyby transakcja nie została sfinalizowana ze względów, które nie zostały w niej przewidziane. 

 

W październiku Elon Musk zakomunikował w oświadczeniu, że kupił Twittera. Od tej pory wprowadził wiele zmian. Największą z nich była zmiana nazwy platformy z "Twitter" na "X" oraz zmiana logo.

pgo/dk / Reuters
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie