Dmitrij Miedwiediew oburzony pomysłem w sprawie Ukrainy. "Do psychiatryka"
"Bezwarunkowo to on powinien zostać przyjęty do psychiatryka" - tak rosyjski propagandysta Dmitrij Miedwiediew zareagował na słowa Borisa Johnsona o "bezwarunkowym" dołączeniu Ukrainy do NATO. Lista obraźliwych określeń jest jednak dłuższa.
"Były brytyjski premier (Boris - red.) Johnson zaproponował przyjęcie Ukrainy do NATO bez żadnych warunków. On, emerytowany głupiec, powinien zostać bezwarunkowo przyjęty do szpitala psychiatrycznego" - napisał w mediach społecznościowych były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew.
Miedwiediew o Johnsonie: Emerytowany głupiec
Jak dodał w swoim obraźliwym i propagandowym wpisie, tam mógłby "odgrywać twardziela wśród swoich" i "domagać się wybuchu III wojny światowej".
Post podsumował cytatem Władimira Wysockiego, rosyjskiego pieśniarza i barda: "Płakał i śmiał się, szczerzył się jak jeż. Kpił z nas. Co można wziąć od szaleńca?".
To reakcja na słowa byłego premiera Wielkiej Brytanii dotyczące dołączenia Ukrainy do NATO.
Johnson o Ukrainie w NATO: Zachód nie powinien się wahać
"Zachód musi być silny, skończyć ze zwlekaniem i jak najszybciej wprowadzić Ukrainę do NATO" - stwierdził w piątek Boris Johnson w rozmowie z "Daily Mail".
Były premier Wielkiej Brytanii, dzieląc się swoimi refleksjami na temat najważniejszych ustaleń szczytu NATO, pytał: "Czego bali się przywódcy NATO?". Dodał, że kiedy przybyli do Wilna, "było oczywiste, co należy zrobić".
ZOBACZ: Szczyt NATO w Wilnie. Joe Biden: Przyszłość Ukrainy jest w NATO
"Od ponad 500 dni Ukraińcy opierają się rosyjskiemu atakowi i wojnie, której nie sprowokowali (...). Dlatego w tym tygodniu byliśmy im winni jasność, co do ich przyszłości" - podkreślił w kontekście dołączenia tego kraju do Sojuszu. Zdaniem Johnsona, wahanie się może "pchnąć Ukrainę z powrotem w orbitę Moskwy".
Jego zdaniem, należało ustalić harmonogram członkostwa Ukrainy w NATO, "gdy tylko zwycięstwo zostanie osiągnięte".
Szczyt NATO. Ustalenia ws. Ukrainy
Jak przekazał we wtorek sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego Jens Stoltenberg, w trakcie szczytu ustalone zostały konkretne regulacje dotyczące przyjęcia Ukrainy do struktur NATO. Chodzi o "pakiet trzech elementów dla Ukrainy".
ZOBACZ: "Ustalenia są absolutnie niewystarczające". Andrzej Duda o kwestii Ukrainy w NATO
- Po pierwsze, wieloletni program wsparcia by pomóc w przejściu z postsowieckich standardów na NATO-wskie (...). Po drugie, ustanowienie rady NATO-Ukraina jako nowe forum konsultacji i podejmowania decyzji, gdzie spotykamy się jako równi partnerzy. (...) Po trzecie, potwierdzamy, że Ukraina zostanie członkiem NATO i w tym celu wprowadzamy plan działania, który zmieni proces akcesyjny z dwustopniowego na jednostopniowy - wyliczał.
Czytaj więcej