Wykryto bakterie w hamburgerach z Biedronki. Jest komunikat GIS

Biznes
Wykryto bakterie w hamburgerach z Biedronki. Jest komunikat GIS
Zdj. ilustracyjne, fot. Polsat News
W hamburgerach z Biedronki wykryto bakterie. Zdjęcie ilustracyjne

Państwowa Inspekcja Sanitarna wydała ostrzeżenie dotyczące partii hamburgerów wieprzowo-drobiowych sprzedawanych w sieci sklepów Biedronka. Spożycie produktu może doprowadzić do poważnej choroby zakaźnej.

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wykryciu wysokiej liczby bakterii Listeria monocytogenes w gotowych hamburgerach sprzedawanych w Biedronce.  


Dotyczy to partii produktu o następujących parametrach: 


Nazwa produktu: Hamburger wieprzowo-drobiowy, 250 g 
Marka: Dania Express 
Numer partii: 227/V 
Termin przydatności do spożycia: 21/06/2023 
Producent: Konspol Holding Sp. z o.o., ul. Grottgera 40, 33-300 Nowy Sącz 
Wyprodukowano dla: Jeronimo Martins Polska S.A., ul. Żniwna 5, 62-025 Kostrzyn 

 

ZOBACZ: SPA pełne groźnych bakterii. Właściciel wymieniał wodę tylko dwa razy w roku


Jak ostrzega GIS spożycie produktu, zwłaszcza bez odpowiedniej obróbki cieplnej może prowadzić do choroby zwanej listeriozą. Jest to rzadka, lecz poważna choroba zakaźna. Wywołują ją Gram-dodatnie pałeczki Listeria monocytogenes.  

 

Główny Inspektorat Sanitarny

Komunikat Biedronki ws. zakażonego mięsa

"W związku ze stwierdzoną niezgodnością mikrobiologiczną (wykryta Listeria monocytogenes) w partii produktu podjęliśmy decyzję o wycofaniu z obrotu w/w partii" - poinformowano w komunikacie Biedronki.  


Osoby, które kupiły taki produkt poproszono o jego wyrzucenie lub zwrócenie do najbliższego sklepu, w którym produkt został zakupiony.

 
Jak poinformowała sieć, wszystkim konsumentom, którzy zwrócą produkt wraz z opakowaniem (konieczne do identyfikacji daty przydatności produktu) zostanie zwrócony koszt nabycia produktu.  

Objawy zakażenia listerią 

Według informacji zamieszczonych na rządowej stronie zakażenie listerią u większości osób dorosłych nie daje żadnych objawów.  

 

ZOBACZ: Biała Podlaska: Salmonella w przedszkolu. Kilkanaście dzieci zatrutych

 

Kontakt z bakterią może natomiast wywołać groźne konsekwencje u kobiet w ciąży. Objawy zakażenia po okresie inkubacji trwającym około trzech tygodni przypominają grypę lub objawy wynikające z zapalenia dróg moczowych. Jak zaznaczono, na skutek zakażenia może dochodzić do obumarcia płodu i poronień lub też wrodzonej listeriozy u noworodka.  

 

Kolejną szczególnie zagrożoną grupą są osoby starsze i z obniżoną odpornością, u których może dochodzić do zapalenia opon mózgowych, mózgu i sepsy

aas/wka / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie