Interpol szuka informacji o 22 kobietach. Prawdopodobnie zostały zamordowane

Świat
Interpol szuka informacji o 22 kobietach. Prawdopodobnie zostały zamordowane
Interpol
Interpol opublikował rekonstrukcje twarzy niektórych ofiar

Policja z Belgii, Niemczech i Holandii prosi o pomoc w identyfikacji 22 kobiet i dziewcząt, które ich zdaniem zostały zamordowane. Ciała zostały odkryte w tych krajach między październikiem 1976 roku a sierpniem 2019 roku.

Siły policyjne wszystkich trzech krajów połączyły się w celu rozpoczęcia operacji "Identify Me" za pośrednictwem Interpolu.

 

Międzynarodowa grupa policyjna po raz pierwszy upubliczniła niektóre szczegóły dot. tzw. czarnych zawiadomień, które są wykorzystywane do poszukiwania informacji i danych wywiadowczych na temat niezidentyfikowanych ciał oraz do ustalenia okoliczności śmierci.

 

- Większość z 22 ofiar zmarła z użyciem przemocy, a niektóre były również maltretowane lub głodzone przed śmiercią - przekazały Carina van Leeuwen i Martin de Wit w oświadczeniu holenderskiej policji, która zainicjowała publiczny apel.

Interpol szuka informacji. "Tożsamość ofiary jest często kluczem"

Kobiety prawdopodobnie pochodzą z krajów innych niż te, w których zostały znalezione ich ciała. Ich tożsamość nie została jeszcze ustalona.

 

- Możliwe jest, że ich ciała zostały pozostawione w naszych krajach, aby utrudnić śledztwo kryminalne - dodano.

 

- Chcemy podkreślić, że szukamy nazwisk. Tożsamość ofiary jest często kluczem do odblokowania tajemnic danej sprawy - powiedziała Carolien Opdecam z belgijskiej policji.

Rekonstrukcje twarzy ofiar

Na stronie internetowej Interpolu udostępniono szczegóły dotyczące każdej sprawy. Pokazano rekonstrukcje twarzy niektórych ofiar, a także filmy i zdjęcia przedmiotów, takich jak biżuteria i ubrania, które odkryto w różnych miejscach porzucenia szczątków.

 

Opublikowano także informacje takie jak szacowany wiek ofiar, kolor włosów i oczu oraz inne cechy fizyczne.

 

ZOBACZ: USA. 10 lat temu dziura pochłonęła jego sypialnię. Od tamtej pory jest uznawany za zaginionego

 

- Czarne zawiadomienia umożliwiają organom ścigania współpracę i wymianę informacji ponad granicami, co ostatecznie pomaga przynieść zamknięcie rodzinom zmarłych i doprowadzić przestępców przed oblicze sprawiedliwości - powiedziała Susan Hitchin, koordynatorka jednostki DNA Interpolu.

 

- Postępy w technologii w różnych dziedzinach kryminalistycznej identyfikacji człowieka były znaczące w pomaganiu w rozwiązywaniu zimnych spraw - dodała.

an / Sky News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie