Policja trzyma kciuki za maturzystów i zachęca do podjęcia służby. "5900 zł na rękę"

Polska
Policja trzyma kciuki za maturzystów i zachęca do podjęcia służby. "5900 zł na rękę"
Twitter/Policja Warszawa
Policja zachęca tegorocznych maturzystów do podjęcia pracy

- Nie warto się zatrzymywać. Po maturze zapraszam do siebie - mówiła jedna z policjantek na nagraniu. Warszawska policja nie tylko życzy maturzystom powodzenia, ale także zachęca ich do podjęcia służby. - Po ukończeniu kursu możesz liczyć na zarobki w wysokości około 5 tysięcy 900 złotych na rękę - dodaje policjantka. Nie wszyscy jednak mogą liczyć na takie wynagrodzenie.

Na Twitterze warszawskiej policji udostępniono wpis dotyczący tegorocznych matur. Zachęcano, by dołączyć do sekcji ds. Doboru Wydziału Kadr Komendy Stołecznej Policji, zrobić kurs i zdecydować, w której jednostce chce się pracować. 

 

ZOBACZ: Brakuje policjantów. Garnizony w całej Polsce prowadzą nabory

 

"(Maturzyści - red.), trzymamy za was kciuki. Po maturze zapraszamy do sekcji doboru Komendy Stołecznej Policji. Po ukończeniu kursu podstawowego możesz liczyć na zarobki wynoszące blisko 5900 złotych na rękę" - informowała policja. 

 

 

5900 złotych netto to kwota najwyższego wynagrodzenia dla osób poniżej 26. roku życia. Może ją otrzymać osoba, która ukończyła 6,5 miesięczne szkolenie zawodowe i jest policjantem Oddziału Prewencyjnego Policji w Warszawie. Ci, którzy nie są i jeszcze nie mają skończonego szkolenia, mogą liczyć na 4300 złotych netto. 

Policja zachęca maturzystów do pracy. "Jesteśmy solidnym pracodawcą"

"Jesteśmy solidnym pracodawcą. Służba w Policji to bezpieczeństwo finansowe. To także dodatkowe świadczenia socjalne obejmujące Ciebie i Twoją rodzinę" - podaje strona policji w sekcji dotyczącej rekrutacji. 

 

Na stronie znalazła się również zachęca w postaci możliwości rozwijania swoich pasji. "Lubisz kontakt z ludźmi, jazdę samochodem lub motocyklem, interesujesz się samoobroną i sportami walki, a może jesteś zapalonym motorowodniakiem? W szeregach policji masz możliwość połączenia wielu swoich pasji z zawodem". 

 

ZOBACZ: Włochy: Policja skarbowa weszła do siedziby Gucci. Wraz z nią urzędnicy Komisji Europejskiej

 

Policja podaje, że - by móc rekrutować - trzeba spełniać osiem podstawowych warunków, wśród których są m.in. "nieposzlakowana opinia", "odpowiednia zdolność fizyczna i psychiczna" i "co najmniej średnie wykształcenie".

Braki kadrowe w policji. W stolicy i nie tylko 

Nic dziwnego, że policja próbuje werbować tegorocznych maturzystów. W marcu Polsat News informował o brakach kadrowych - problemie, z którym garnizony policji w całej Polsce mierzą się od lat. Trudnej sytuacji nie poprawia rekordowa liczba wniosków o odejście ze służby.

 

W samej Wielkopolsce do obsadzenia wciąż pozostaje 700 stanowisk (dane na marzec 2023 r). Nie lepiej jest w stolicy, gdzie brakuje prawie 20 proc. funkcjonariuszy. Z tego względu kilka warszawskich komisariatów przestało pełnić całodobowe dyżury.

kg/dsk / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie