Radom. Lekarka miała 2,3 promila alkoholu. Kolejne takie zdarzenie w tym samym mieście
Pijana lekarka pracowała w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym im. dr Tytusa Chałubińskiego. Badanie alkomatem wykazało, że miała 2,3 promila alkoholu. Jak przekazała reporterka Polsat News, policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia i sprawdza, czy nietrzeźwa kobieta zajmowała się pacjentami.
Przepisy prawa są surowe wobec medyków, którzy do pracy przyjdą nietrzeźwi. - Gdy dojdzie do narażenia życia lub zdrowia pacjenta, to personelowi grozi do trzech lat więzienia - przekazała reporterka Magda Pernet.
Policja zbadała lekarkę alkomatem. Funkcjonariusze obecnie zbierają materiał i przesłuchują świadków.
- W związku z zaistniałą sytuacją szpital natychmiast wdrożył obowiązujące procedury - zapewniła Elżbieta Cieślak, rzeczniczka prasowa radomskiego szpitala specjalistycznego.
Lekarka miała w organizmie 2,3 promila alkoholu
Jak dodała Cieślak, "osoba, której zachowanie mogło budzić wątpliwości nie miała kontaktu z pacjentami". - Została też natychmiast odsunięta od pełnienia obowiązków - mówiła.
Nieoficjalnie wiadomo, że o sytuacji miał zawiadomić jeden z pracowników szpitala. Według lokalnej prasy, informacje o nietrzeźwej 30-latce mieli przekazywać również pacjenci.
WIDEO: Radom. Lekarka miała 2,3 promila alkoholu. Policja wyjaśnia czy miała kontakt z pacjentami
Zgłoszenie o pijanej lekarce przebywającej w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym trafiło na policję w środę przed godz. 12:00.
- Policjanci, którzy przybyli na miejsce, potwierdzili, że 30-letnia kobieta jest pod wpływem alkoholu. Okazało się, że miała w organizmie 2,3 promila - przekazał sierż. szt. Kamil Warda, rzecznik radomskiej policji.
Nie jest to odosobniony przypadek w Radomiu. W styczniu 2021 roku dyżur miał pełnić lekarz, który miał 2,5 promila alkoholu we krwi. Lekarza zawieszono, ale z powodu braków kadrowych, szpital zatrudnił go ponownie.
ZOBACZ: Wielkopolskie: Pijana 14-latka trafiła na SOR. Miała 2,5 promila
Z kolei w grudniu w Białymstoku nietrzeźwy lekarz przyjmował pacjentów i zbadał 11 osób, nim przyjechała policja. Pijany lekarz pracował też w województwie wielkopolskim w czerwcu.
Czytaj więcej