Szwajcaria: Adrian Kostera biegnie Ironmana w klapkach. Jest wiceliderem
Adrian Kostera w morderczym triathlonie biegnie w... klapkach. Po ciężkim odcinku zawodów w deszczu obuwie sportowe przestało spełniać swoje zadanie. Wówczas polski "Ironman" skorzystał z nieszablonowego rozwiązania. Kostera jest obecnie wiceliderem zawodów.
Adrian Kostera bierze udział w Szwajcarii w Swiss Ultra Triathlonie. Po przebiegnięciu długiego dystansu w złych warunkach pogodowych sportowe buty okazały się bardzo niewygodne.
Polski "Ironman" zmienił wówczas obuwie na... klapki. W nich biegnie dalszą część trasy.
"Komfort biegu jest w nich zdecydowanie wyższy"
Jak przekazuje zawodnik, w klapkach opuchnięta noga ma więcej miejsca i nie obciera się o ciasno przylegający but.
"Komfort biegu jest w nich zdecydowanie wyższy niż w tradycyjnych butach biegowych" - napisano na profilu Adrian Kostera - Ultra Triathlete.
"Brak sprzętu Adrian za każdym razem nadrabia niesamowitą siłą woli, która pozwala mu skutecznie gonić rywali deklasujących go posiadanym wyposażeniem. Może i nie jest to normalne, ale właśnie tym swoim unikalnym stylem bycia i umiejętnością pokonania każdej przeszkody zjednał sobie nas - swoich przyjaciół" - dodano w poście na Facebooku.
Po wycofaniu się Roberta Karasia z biegu, w zawodach z Polaków został jeszcze właśnie Adrian Kostera oraz Tomasz Lus. Adrian jest aktualnie wiceliderem "Ironmana".
Aktualny rekord to 190 godzin 17 minut i 16 sekund
Bieg Deca Ironman Ultra Triathlon to seria długodystansowych wyścigów triathlonowych organizowanych przez World Triathlon Corporation. Edycja zawiera dziesięciokrotnie zwiększone dystanse w stosunku do pojedynczego trhiatlonu.
Na zawody składa się: 38 km pływania (760 długości basenu 50 m), 1800 km jazdy rowerem (200 pętli po 9 km) oraz 422 km biegu (350 pętli po 1,2 km).
ZOBACZ: USA. Niezwykły wyczyn rekina. Narysował sam siebie
Tegoroczna edycja odbywa się w Buchs w Szwajcarii. Zawody rozpoczęły się w niedzielę 14 sierpnia o godz. 18:00. Limit czasu dla każdego zawodnika na wykonanie powyższej trasy wynosi 345 godzin (14,4 doby).
Aktualny rekord ustanowiony to 190 godzin 17 minut 16 sekund (7 dni 22 godziny 17 minut). Należy do Richarda Junga z Niemiec.