Wojna w Ukrainie. Oblężony Mariupol. Zdjęcia satelitarne miasta
"Około stu tysięcy mieszkańców Mariupola żyje pod ciągłą groźbą ostrzału, bez wody, jedzenia i lekarstw" - podaje Nexta. Na środę uzgodniono plany dziewięciu koryatrzy humanitarnych z różnych miast Ukrainy, jednak nie ma porozumienia z Rosją, co do bezpiecznej drogi wyjazdu z centrum oblężonego Mariupola.
Osoby starające się opuścić Mariupol mogą znaleźć środki transportu w pobliskim Berdiańsku - przekazała Wereszczuk, cytowana przez agencję Reutera.
Oblężony Mariupol. "Nieludzkie warunki"
Rada miejska Mariupola poinformowała tymczasem, że we wtorek z Berdiańska do Zaporoża ewakuowano 4367 osób, które wcześniej wydostały się z Mariupola.
"Około stu tysięcy mieszkańców Mariupola żyje pod ciągłą groźbą ostrzału, bez wody, jedzenia i lekarstw" - podaje białoruski niezależny portal Nexta.
ZOBACZ: Grecja. Szef MSZ: chcę osobiście poprowadzić misję humanitarną do oblężonego Mariupola
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski informował w nocy z wtorku na środę, że w oblężonym przez siły rosyjskie Mariupolu na południowym wschodzie kraju "w nieludzkich warunkach żyje około 100 tys. mieszkańców, bez jedzenia, bez wody, bez leków, całkowicie zablokowanych, pod ciągłym ostrzałem".
Czytaj więcej