Antyszczepionkowcy z Austrii i Niemiec uciekają do Paragwaju. Zakładają własne wsie
Do Paragwaju sprowadziło się w okresie pandemii kilka tysięcy obywateli państw Europy przeciwnych szczepieniom przeciw COVID-19. Antyszczepionkowcy chcą w tym południowoamerykańskim kraju rozpocząć nowe życie. Według lokalnych mediów wśród przybyłych dominują obywatele państw niemieckojęzycznych.
Jak odnotowały: wydawany w Asuncion, stolicy Paragwaju, dziennik "Hoy" oraz portal Ultima Hora, przeciwnicy szczepionek rozpoczęli w kilku miejscach tego kraju tworzenie wsi. Media napisały, że w gronie przybyszów przeważają obywatele Niemiec, Austrii oraz Szwajcarii.
Największą wsią zamieszkaną przez antyszczepionkowców ma być Paraiso Verde. W czasie pandemii napłynęło do miejscowości około 3000 Europejczyków.
ZOBACZ: Obowiązek szczepień i paszporty covidowe. Protesty w Wielkiej Brytanii i Francji
Z dostępnych w internecie filmów publikowanych przez przybyszów wynika, że w Paraiso Verde osadnicy żyją głównie z uprawy roli i hodowli bydła. Niektórzy wynajmują też kwatery turystom.
Awersja do obostrzeń, socjalizmu i... 5G
Paragwajscy komentatorzy wskazują, że dzięki niespodziewanemu napływowi europejskich antyszczepionkowców pracę przy budowie ich domów oraz pomocy w miejscowych gospodarstwach rolnych zyskało ponad pół tysiąca członków lokalnej populacji.
Portal Ultima Hora wskazuje, że przybywający do Paragwaju z całymi rodzinami Europejczycy kierują się głównie do departamentu Caazapa, w południowej części kraju, jednego z najbiedniejszych.
ZOBACZ: Niemcy. Prawicowi ekstremiści na protestach koronasceptyków
Portal odnotowuje, że poza niechęcią do szczepionek przeciwko COVID-19 i restrykcjom przeciwepidemicznym, nowi osadnicy mają też awersję do socjalizmu i technologii 5G, a także wychowują swoje dzieci, ograniczając im do minimum kontakt z multimediami.
Czytaj więcej