Hiszpania. Obowiązkowa edukacja seksualna od 6 lat. "Lewica ma obsesję na punkcie seksu"

Świat
Hiszpania. Obowiązkowa edukacja seksualna od 6 lat. "Lewica ma obsesję na punkcie seksu"
Daria Shevtsova / Pexels.com / zdj. ilustracyjne
W Walencji edukacja seksualna ma być obowiązkowa od 6 roku życia

W komunikacie ogłoszonym w sobotę, konserwatywna partia Vox skrytykowała przyjętą w piątek przez socjalistyczny rząd hiszpańskiej Walencji "Strategię przeciwko Przemocy Seksualnej”, na podstawie której w szkołach regionu ma zostać wprowadzona obowiązkowa edukacja afektywno-seksualna dzieci od 6 lat.

"To aberracja moralna, oprócz rażącego naruszenia prawa rodziców do edukowania dzieci w zakresie wartości moralnych, które uznają za stosowne, zgodnie z art. 27 ust 3 Konstytucji Hiszpanii” - głosi komunikat.

"Dekonstrukcja i atak na przemoc seksualną"

Nowy przedmiot ma zostać wprowadzony w ciągu maksymalnie czterech lat i będzie obowiązywał na wszystkich etapach nauczania we wszystkich szkołach regionu - podstawowych, średnich, sportowych, artystycznych i językowych. Strategia przewiduje organizowanie zajęć szkolnych i pozaszkolnych w celu "uwrażliwienia na zapobieganie przemocy seksualnej". Na podstawie przyjętego przez rząd Walencji dokumentu regionalne ministerstwo ds. edukacji przygotuje materiały do nauczania w klasach w celu "zdekonstruowania i atakowania przemocy seksualnej" - poinformował w piątek "El Mundo".

 

ZOBACZ: Czarnek: będziemy krajem o największej wolności naukowej

 

Regionalna wicepremier i minister ds. Równości i Polityk Inkluzyjnych Monica Oltra powiedziała, że "wczesna edukacja w relacjach afektywno-seksualnych jest potrzebna, aby dzieci zrozumiały, że te (relacje) powinny mieć miejsce przy respektowaniu wolności i wzajemnego szacunku" - czytamy na portalu regionalnego rządu Walencji.

 

Jednak według Vox treści nowego przedmiotu graniczą z korumpowaniem nieletnich. "Ci, którzy promują przeciętność jako wartość w systemie edukacyjnym, teraz kierują swoje wysiłki na uczenie seksualności 6-letnich dzieci, którym jeszcze daleko do pełnego rozwoju osobowości - stwierdziła Ana Vega z grupy Vox w parlamencie regionalnym, cytowana w sobotę przez dziennik "La Razon". - Nie wiemy, dlaczego lewica ma taką obsesję na punkcie seksu ani jakie interesy przedkłada ponad wolność rodzin, wprowadzając seks do szkół.

"Upolityczniona wizja niekwestionowalnych spraw"

- Tylko rodzice ponoszą odpowiedzialność za edukację moralną swoich dzieci i powinni móc decydować o tym, czego one się uczą i kiedy się uczą, co do edukacji seksualnej. Lewactwo wyrządza niepowetowaną szkodę całemu pokoleniu dzieci, które wyucza upolitycznionej wizji niekwestionowalnych spraw z dziedziny biologii - wskazuje komunikat.

 

- Bronimy zdrowego rozsądku. Dzieci powinny chodzić do szkół, aby uczyć się języka, matematyki, przyrody i innych przedmiotów gwarantujących poznanie akademickie potrzebne do rozwoju, a nie, aby nauczyciel, bez zgody rodziców, nauczał dzieci seksualności - podkreśla.

 

ZOBACZ: Lewica zbiera podpisy ws. odwołania ministra edukacji. "Nie chcemy kolejnych lekcji religii"

 

Vox obiecuje znieść wszystkie ideologiczne przepisy, które "zatwierdza rząd w dziedzinie nauczania, i które są wprowadzane z myślą o indoktrynowaniu i zatruwaniu dzieci ideologią gender wymyśloną w laboratoriach ideowych marksizmu. Mamy za sobą rodziny, które już maja dość mówienia, ze dzieci nie są ich, i że politycy będą decydować o ich edukacji. Mamy do czynienia z potworem, którego ideologia bezpośrednio atakuje konstytucyjne prawa i wolności Hiszpanów – oceniła rzecznik Vox Macarena Olona, cytowana w sobotę przez „La Razon”.

Roczny program edukacji seksualnej

Największa opozycyjna partia prawicowa PP ogłosiła, że nie uczestniczyła w pracach lokalnego rządu Walencji dotyczącej "Strategii przeciwko Przemocy Seksualnej”, gdyż nie została zaproszona do grupy roboczej opracowującej program. Wcześniej PP zaproponowała na forum parlamentu Walencji, aby decyzje podejmowane w sprawach związanych z edukacją seksualną w ośrodkach nauczania były ujmowane w rządowym Programie Rocznym, co umożliwiłoby rodzinom poznanie ich treści z wyprzedzeniem.

 

PP opowiedziała się także za prowadzeniem tych zajęć w szkołach tylko przez wykwalifikowany personel. Te propozycje nie zostały jednak zaakceptowane przez partie lewicowe - podkreślił „El Mundo”.

pdb / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie