Indie. Ciała dryfujące w Gangesie. Mogli umrzeć na COVID-19
Indie nie radzą sobie z pandemią koronawirusa. W państwie brakuje wszystkiego, a w szpitalach nie ma wolnych miejsc. Nawet w krematoriach. Lokalni mieszkańcy twierdzą, że to z powodu przepełnienia krematoriów ciała Hindusów zostały wyrzucone do Gangesu. Media obiegły nagrania, na których widać dziesiątki ciał dryfujących w Gangesie w stanie Uttar Pradesh.
Koronawirus sieje spustoszenie w Indiach. Według statystyk, w państwie potwierdzono ok. 23 mln przypadków zakażenia COVID-19. Liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła 250 tys.
Zwłoki w Gangesie
Dryfujące ciała martwych Hindusów znaleziono w Gangesie w stanie Uttar Pradesh. Według nieoficjalnych doniesień z rzeki wyłowiono nawet 150 ciał. Lokalni mieszkańcy uważają, że zwłoki zostały wyrzucone do wody z powodu przepełnienia krematoriów.
ZOBACZ: Indie. Kolejny rekord zakażeń. "Ludzie umierają w prawie co drugim domu"
Na Twitterze rozgorzała dyskusja na ten temat. Według serwisu AJ+ należącego do Al Jazeery, dziesiątki ofiar dryfujących w Gangesie mogły mieć koronawirusa.
Dozens of bodies of suspected #COVID19 victims washed up on the Ganges river in India.
— AJ+ (@ajplus) May 10, 2021
Locals believe they were dumped because cremation sites are at capacity. India is reporting almost 4,000 deaths from the virus daily, and just 2.5% of the population has been fully vaccinated. pic.twitter.com/0YwplOP6LU
Według oficjalnych danych do tej pory przeciwko COVID-19 zaczepiono zaledwie 2,5 proc. populacji Indii.
WIDEO: Blisko połowa nowych zakażeń SARS-CoV-2 na całym świecie diagnozowana jest w Indiach
Połowę zakażeń na świecie odnotowuje się w Indiach
W Indiach w poniedziałek z powodu COVID-19 zmarły 3754 osoby, wykryto też 366 161 infekcji - informowało Ministerstwo Zdrowia. W tym kraju diagnozowana jest obecnie blisko połowa nowych zakażeń SARS-CoV-2 na całym świecie.
Najnowsze statystyki dotyczące pandemii w Indiach są nieznacznie lepsze niż w ostatnich trzech dniach, gdy codziennie wykrywano ponad 400 tys. infekcji, a na COVID-19 umierało ponad 4 tys. chorych.
Czytaj więcej