Spis powszechny 2021. Loteria GUS: do wygrania 16 samochodów
Od początku kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny. Główny Urząd Statystyczny zachęca, aby spisywać się samodzielnie - przez internet lub infolinię. Osoby, które wezmą udział w spisie za pośrednictwem strony spis.gov.pl i zarejestrują specjalny kod, mogą wygrać samochód lub karty płatnicze. Pierwsze losowanie nagród 7 maja.
Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy. Informacje na jego temat, a także aplikacja spisowa, znajdują się pod adresem spis.gov.pl.
Dla uczestniczących w spisie przewidziana jest loteria - dotyczy ona tylko tych, którzy wezmą udział w samospisie internetowym. Po wypełnieniu formularza można wygenerować kod, za pomocą którego możliwa jest rejestracja na stronie loterii.
Spisałeś się przez Internet? Nie zapomnij zarejestrować swojego kodu do loterii! Pierwsze losowanie już 7 maja br., aby wziąć w nim udział dokonaj zgłoszenia do 5 maja br.
— GUS (@GUS_STAT) April 22, 2021
Szczegóły https://t.co/SJ3RxpyoO3 #spisPowszechny pic.twitter.com/0xGU8yq0ko
Nagrody w loterii GUS
Nagrodą główną są samochody - 125-konne Toyoty Auris, po jednej na każde województwo (w sumie 16 samochodów). Nagrody dodatkowe to karty przedpłacone o wartości 1000 zł (480 szt.) oraz 500 zł (960 szt.).
Losowania nagród odbędą się:
- 7 maja
- 21 maja
- 8 czerwca
- 18 czerwca
- 1 lipca
- 9 lipca
- 14 lipca - losowanie 16 samochodów
Spis powszechny 2021
Ostatni spis powszechny w Polsce odbył się w 2011 r. Tegoroczny prowadzony miał być od 1 kwietnia do 30 czerwca, jednak po nowelizacji ustawy ze względu na epidemię ostatecznie potrwa dwa razy dłużej - do 30 września.
Badanie obejmie wszystkie osoby fizyczne stale zamieszkałe oraz czasowo przebywające na terenie kraju oraz Polaków przebywających czasowo za granicą. Przedmiotem spisu są również mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania i inne zamieszkane pomieszczenia, które nie są mieszkaniami.
Wszystkie dane osobowe przekazywane podczas spisu są prawnie chronione oraz objęte tajemnicą statystyczną, a dane jednostkowe - anonimizowane. Osobom uczestniczącym w pracach spisowych, które złamią tajemnicę statystyczną, grozi kara pozbawienia wolności.
Spis ma na celu określić charakterystykę demograficzną, aktywność ekonomiczną oraz poziom wykształcenia społeczeństwa. Pytania w nim zadawane dotyczą także spraw etniczno-kulturowych czy migracji wewnętrznych oraz zagranicznych.
Czytaj więcej