Wiceszefowa mazowieckiego sanepidu złożyła rezygnację
Zastępca mazowieckiego państwowego wojewódzkiego inspektora sanitarnego Agata Wolska zrezygnowała z stanowiska – wynika z wtorkowego wpisu głównego inspektora sanitarnego w mediach społecznościowych.
"GIS przyjął rezygnację pani Agaty Wolskiej ze stanowiska zastępcy mazowieckiego państwowego wojewódzkiego inspektora sanitarnego” – brzmi informacja przekazana w mediach społecznościowych.
GIS przyjął rezygnację Pani Agaty Wolskiej ze stanowiska z-cy Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.
— Główny Inspektorat Sanitarny (@GIS_gov) November 24, 2020
Wolska 1 września 2020 r. została zastępcą dyrektora Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie i zastępcą mazowieckiego państwowego wojewódzkiego inspektora sanitarnego. Jak podano na stronie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie, przez ostatnie pięć i pół roku kierowała Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Pruszkowie. Wcześniej przez wiele lat pełniła obowiązki kierownika Oddziału Promocji Zdrowia WSSE w Warszawie.
ZOBACZ: "Jestem statystycznym snobem". 19-latek, który policzył pandemię
W piątek do dymisji podał się główny inspektor sanitarny Jarosław Pinkas. Decyzję uzasadnił przyczynami zdrowotnymi. Jego obowiązki przejął dotychczasowy zastępca szefa inspekcji Krzysztof Saczka.
Najwięcej rozbieżności na Mazowszu
P.o. szefa GIS w poniedziałek przekazał, że w skali kraju rozbieżności w danych o liczbie zakażeń sięgają 22 tys. przypadków.
ZOBACZ: Rozbieżności w liczbie zakażeń. GIS: ok. 22 tys. przypadków w skali kraju
- Te dane w żaden sposób nie przekładają się na sytuację epidemiologiczną, na sytuację w kraju. Te rozbieżności są z długiego okresu czasu. Ich znaczenie w skali całego wyniku jest znikome. Niemniej jednak Pracownicy Inspekcji Sanitarnej zostali zobligowani do bardzo szybkiego uzupełnienia tych danych - mówił.
Saczka dodał, że najwięcej nieprawidłowości dotyczy Mazowsza. W rozmowie z dziennikarzami doprecyzował, że chodzi o 11 tys. zakażeń.
We wtorek Ministerstwo Zdrowia do statystyk dodało 22 tys. zakażeń wynikających z rozbieżności w raportowaniu.
Z powodu COVID-19 zmarło 55 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 485 osób.
— Ministerstwo Zdrowia (@MZ_GOV_PL) November 24, 2020
Dziś w globalnej liczbie zakażeń uwzględnione jest ok. 22 tys. niezaraportowanych przypadków, o których wczoraj informował GIS.