Postanowił zbudować pierwszy w Polsce szpital modułowy. "Ryzyko się opłaciło"
W Bolesławcu (woj. dolnośląskie) powstaje szpital modułowy dla pacjentów z COVID-19. W czerwcu decyzję o jego budowie podjął dyrektor placówki Kamil Barczyk, który w programie "Debata Dnia" opowiedział o szczegółach inwestycji.
Szpital w Bolesławcu od początku epidemii jest przeznaczony dla pacjentów zakażonych koronawirusem. W czerwcu dyrektor placówki postanowił o budowie szpitala modułowego dla pacjentów z COVID-19. Dzięki takiemu rozwiązaniu placówka będzie mogła opiekować się pacjentami z koronawirusem bez uszczerbku dla innych pacjentów.
W szpitalu funkcjonuje oddział chirurgiczny, ginekologiczny i ortopedyczny. Te oddziały przyjmują osoby niezakażone, zdrowe. Do okolicznych szpitali w sąsiednich powiatach są obecnie przekierowani pacjenci wymagający internistycznej, neurologicznej i pediatrycznej pomocy.
ZOBACZ: "Ciekawe i wyjątkowe doświadczenie". Rząd szuka ludzi do pracy w szpitalu tymczasowym
- Budynek powstał w tempie trzech miesięcy. Pod koniec sierpnia rozpoczęły się prace budowlane - mówił dyrektor szpitala Kamil Barczyk w "Debacie Dnia". Jak dodał, inwestycja wyniosła 7,5 mln zł.
WIDEO: fragment "Debaty Dnia"
Barczyk zainwestował pieniądze w szpitala nie wiedząc, że dostanie zwrot z środków Unii Europejskiej. - To ryzyko, które podjął szpital, opłaciło się - powiedział.
- W listopadzie mamy już zakończenie pełnej inwestycji z pełnym wyposażeniem, z pełnymi gazami medycznymi, instalacją elektryczną, z dostępem pełnej infrastruktury do lekarza. Kompletujemy personel medyczny tak, aby już od razu ruszyć i przyjmować pacjentów - podsumował.
Czytaj więcej