2 mln zł na trzy toalety publiczne. "Hity" budżetu obywatelskiego w Warszawie
Stołeczni urzędnicy opublikowali listę projektów, które dzięki głosom mieszkańców zostaną zrealizowane w mieście w ramach budżetu partycypacyjnego. Niektóre zwycięskie pomysły wywołują kontrowersje. I tak na przykład za blisko dwa miliony złotych powstaną trzy toalety publiczne.
Do dyspozycji mieszkańców były 83 mln zł. Zwycięskie projekty będą realizowane w przyszłym roku. Wiele z nich zakłada walkę ze smogiem, sadzenie drzew, rozbudowę ścieżek rowerowych czy organizację zajęć dla dzieci i seniorów.
Pieniądze trafią też m.in. na psi wybieg, budki lęgowe czy kaczkomaty. Blisko dwa miliony złotych mają kosztować trzy automatyczne toalety publiczne, tyle samo pochłonie zakup 666 ławek.
Wideo: "hity" budżetu obywatelskiego w Warszawie. Materiał "Wydarzeń"
- Rzeczywiście, projekt finansowo jest kosztownym przedsięwzięciem, ale skoro mieszkańcy proponują, skoro taki projekt wygrywa w budżecie obywatelskim, to samorząd jest zobowiązany, żeby go zrealizować - tłumaczy w rozmowie z Polsat News rzeczniczka stołecznego ratusza Karolina Gałecka, pytana o toalety za dwa miliony.
"Budżet obywatelski doprowadzony do absurdu"
Politycy PiS krytykują władze Warszawy. "Przez brak nadzoru nad weryfikującymi projekty urzędnikami Rafał Trzaskowski doprowadził budżet obywatelski w Warszawie do granic absurdu. Z jednej strony prezydent ogłasza zapaść inwestycyjną i kolejnymi podwyżkami sięga do kieszeni warszawiaków, a z drugiej finansuje absurdalne projekty, na które głosuje garstka mieszkańców" - ocenił na Facebooku Błażej Poboży, wiceszef MSWiA oraz stołeczny radny.
❗️Budżet Obywatelski do zmiany ❌ Przez brak nadzoru nad weryfikującymi projekty urzędnikami Rafał Trzaskowski...
Opublikowany przez Błażej Poboży Czwartek, 1 października 2020
Pełna lista projektów jest dostępna na stronie app.twojbudzet.um.warszawa.pl.
Czytaj więcej