Stowarzyszenie Polska 2050. Hołownia pokazał logo
Rozbudowanie struktur stowarzyszenia Polska 2050, uruchomienie przez nie radia internetowego i przedstawienie założeń dot. rozwiązania problemu wynagrodzeń osób sprawujących najwyższe funkcje państwowe - zapowiedział w sobotę lider Polski 2050 Szymon Hołownia. Zaprezentował też logo stowarzyszenia.
- Te dwa dni, które są przed nami, to nominacje liderów, nominacje szefów zarządów wojewódzkich, co się za chwilę dokona, to wskazanie wszystkich kwestii prawnych, które są związane z tym, że nasze stowarzyszenie zostało już zarejestrowane w KRS, w tej chwili dysponujemy projektem statutu, który będzie konsultowany do samego dołu, do poziomu naszych liderów powiatowych, by nasze struktury były jak najbardziej demokratyczne, by z czasem rzeczywiście zaczęły pracować w sposób, jakiego w polskich organizacjach społecznych czy politycznych jeszcze nie było - powiedział Hołownia.
Jak zapowiedział, odbędą się też warsztaty dotyczące programu stowarzyszenia, komunikacji, kontaktów z mediami i mediacji.
ZOBACZ: "Katastrofa dla Polski". Hołownia mówi o faworycie wyborów w USA
Podkreślił, że choć Polska 2050 jest zarejestrowane od tygodnia, to udało się już wiele zrobić. "Dziś zjazd, dalej dalsze działania liderów wojewódzkich i powiatowych, rozbudowanie naszych struktur, trwają prace programowe, działa już nasz think-tank Instytut Strategie 2050, który tworzy pierwsze dokumenty programowe, ale pozwala nam je też jak najszybciej i merytorycznie reagować na to, co się na polskiej scenie politycznej dzieje" - mówił.
- Złożyliśmy też dzisiaj nasze postulaty do programu równego traktowania czy zapobiegania nierównościom na lata 2020-2030, o co zwróciła się pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania, odrobiliśmy naszą pracę bardzo szybko, przygotowaliśmy kompleksowy zestaw postulatów - dodał Hołownia. Jak zaznaczył, obejmują one problemy seniorów, osób wykluczanych ze względu na tożsamość psychoseksualną czy bezdomnych.
Kontrakt obywatelski
Zapowiedział ponadto, że 3 września Polska 2050 przedstawi pierwsze założenia do - jak mówił - "spokojnego, merytorycznego i organicznego" rozwiązania problemu wynagrodzeń osób sprawujących najwyższe funkcje państwowe i sposobu finansowania partii politycznych. Zapowiedział, że program "na pierwsze 100 dni", który przedstawił kilka tygodni temu, będzie przez stowarzyszenie konsekwentnie realizowany.
- Dziś, za chwilę, przedstawimy pierwszy kontrakt obywatelski z zapowiedzianych dziesięciu, które mają być w ciągu pierwszych 100 dni naszego działania podjęty, wystartuje też nasze radio internetowe, rozpoczniemy nasz program edukacyjny z ofertą edukacji psychologicznej dla polskich uczniów, uruchamiamy naszą szkołę liderów - mówił lider stowarzyszenia.
ZOBACZ: Hołownia apeluje do rządu o masowe szczepiania przeciwko grypie
Zaprezentował też nowe logo ugrupowania, przedstawiającym uproszczony graficznie biały kształt Polski z napisem "Polska 2050" na żółtym tle. - Kolory i styl nawiązują do naszej komunikacji wizualnej z czasu kampanii wyborczej (Hołowni, gdy kandydował w niedawnych wyborach prezydenckich - red.) - zauważył.
Finansowanie ze zbiórki publicznej
- Nasze finansowanie w tej chwili opiera się o zbiórkę publiczną. Mamy nadzieję, że uda nam się ją rozbudować do takich rozmiarów, które pozwolą nam funkcjonować spokojnie, bezpiecznie i bez różnych zmartwień. Do tej pory, od 28 czerwca, a więc od momentu, kiedy zakończyłem kampanię wyborczą i nasz komitet wyborczy przestał działać, zebraliśmy około 830 tysięcy złotych - powiedział Hołownia, niedawny kandydat na prezydenta Polski.
ZOBACZ: Hołownia zdradza szczegóły swojego ruchu. "Zaczął się już w kampanii"
- Cieszymy się, że te wpływy rosną. Namawiamy ludzi do zakładania zleceń stałych na 20 zł i 50 groszy. Między nami mówiąc, jak znajdziemy 20 lub 30 tysięcy osób, które takie zlecenia stałe założą, to będziemy w domu i będziemy w stanie nie tylko być, ale będziemy w stanie rzeczywiście dużo dobrego w Polsce robić - podkreślił Hołownia, dodając, że w jego ocenie uda się taką liczbę 20-30 tys. osób namówić do stałych wpłat na ruch.
Czytaj więcej