Turyści na kwarantannie, lwy na ulicy - tak zwierzęta korzystają z wolności
Kiedy świat walczy z koronawirusem, zwierzęta cieszą się ze swobody. To nie pierwszy raz, gdy widzimy, jak natura korzysta z nieobecność człowieka. Tym razem popisywały się lwy w RPA, które postanowiły przejąć dla siebie ulicę.
Drzemka na środku drogi? Według lwów z Parku Narodowego Krugera to idealny pomysł, a szczególnie teraz, kiedy ruch jest tak znikomy. Wszystko oczywiście za sprawą koronawirusa, który zmusił wiele parków narodowych oraz ogrodów zoo-logicznych do tymczasowego zamknięcia.
ZOBACZ: Stres, depresja, bezsenność. Skutki kwarantanny
Na śpiące zwierzęta w nietypowej scenerii trafił strażnik parku Richard Sowry podczas patrolowania terenu. W trakcie zamknięcia, z powodu koronawirusa, mężczyzna m.in. chroni zwierzęta przed kłusownikami.
Kruger visitors that tourists do not normally see. #SALockdown This lion pride are usually resident on Kempiana Contractual Park, an area Kruger tourists do not see. This afternoon they were lying on the tar road just outside of Orpen Rest Camp.
— Kruger National Park (@SANParksKNP) April 15, 2020
?Section Ranger Richard Sowry pic.twitter.com/jFUBAWvmsA
Przyznał, w rozmowie z BBC, lwy nie wystraszyły się, nawet kiedy robił zdjęcia telefonem komórkowym. - Są przyzwyczajone do ludzi w pojazdach - zaznaczył. -Wszystkie zwierzęta odczuwają instynktowny strach przed ludźmi pieszo, więc gdybym szedł, nigdy nie pozwoliłby mi się tak zbliżyć - dodał.
"Utrzymanie infrastruktury wymaga sporo pracy"
Tymczasowe zamknięcie terenu dla turystów spowodowało, że zwierzęta poczuły pełną swawolę, dzikie koty przychodzą nawet na pole golfowe w parku.
ZOBACZ: Papież zażartował o whisky. "To prawdziwa woda święcona"
- To są trudne czasy dla wszystkich, a intencją było sprawienie ludziom radości - tłumaczył Sowry. Dzięki niemu i mediom społecznościowym fotografie miały okazję dotrzeć do osób na całym świecie. -Strażnicy są tam, by wykonywać swoje normalne obowiązki - mówił z kolei w rozmowie z BBC rzecznik prasowy parku Isaac Phaala. -Utrzymanie infrastruktury wymaga sporo pracy, aby po otwarciu parku nie zaczynać od zera - podkreślił.
Czytaj więcej