Kobieta przyciągnęła do siebie papieża. Franciszek musiał użyć siły, by się oswobodzić [WIDEO]
Wyraźnie oburzony papież Franciszek musiał wyrwać dłoń z uścisku jednej z pielgrzymujących kobiet. Nagły gest i próba przyciągnięcia do siebie zaskoczyła Ojca świętego. Kobieta uczyniła znak krzyża, nie było jasne, co powiedziała - podaje Reuters.
W ostatnim dniu roku papież Franciszek po odprawieniu nieszporów w bazylice watykańskiej udał się na plac Świętego Piotra, by zobaczyć stojącą tam szopkę. Powitały go setki ludzi, których błogosławił i wymieniał z nimi noworoczne życzenia.
Na nagraniu widać jak w pewnym momencie jedna z kobieta, która znajdowała się za barierką ochronną chwyciła papieża za dłoń i przyciągnęła go w swoją stronę. Na twarzy Franciszka widać ból, następnie Ojciec święty wyrywa się z uścisku kobiety i odchodzi.
Wideo: na gest kobiety musiał zareagować sam papież Franciszek
Tradycja sylwestrowych wieczorów
Spotkanie papieża z osobami zebranymi na placu Świętego Piotra to już tradycja sylwestrowych wieczorów w Watykanie i ostatnie w roku wydarzenie z jego udziałem.
ZOBACZ: Historyczna decyzja dla ofiar molestowania. Franciszek zniósł "tajemnicę papieską"
Po odprawieniu w bazylice nieszporów za kończący się rok Franciszek poszedł na plac, by zobaczyć odsłoniętą tam 5 grudnia szopkę. Została wykonana niemal w całości z drewna i jest darem osady Scurelle z Trydentu-Górnej Adygi, czyli terenów na północy Włoch zniszczonych jesienią 2018 roku w wyniku katastrofalnych burz i huraganowych wiatrów.
Tłem żłóbka są pnie i pozostałości drzew z lasów, które ucierpiały w żywiole.
Papież obejrzał szopkę
Franciszek obejrzał szopkę, przed którą stał dłuższą chwilę.
ZOBACZ: Papież Franciszek wysłał telegram do Andrzeja Dudy
Obszedł też dużą część placu wokół niej, gdzie powitały go setki rzymian, turystów, przedstawicieli duchowieństwa. Papież błogosławił wszystkich, odwzajemniał składane mu życzenia, rozmawiał z dziećmi i żartował z nimi.
Obok szopki stoi 26-metrowy, stuletni świerk czerwony przywieziony z miejscowości Rotzo na płaskowyżu Asiago koło Vicenzy w regionie Wenecja Euganejska, również z terenów zeszłorocznego kataklizmu.