CZYTAJ WIĘCEJ: Unijne flagi wróciły do Senatu
Komisji zdrowia będzie przewodniczyć Beata Małecka-Libera (KO), komisji rodziny, polityki senioralnej i społecznej - Jan Filip Libicki (PSL), komisji nauki, edukacji i sportu - Kazimierz Wiatr (PiS), komisji obrony narodowej - Jarosław Rusiecki (PiS), a komisji samorządu terytorialnego i administracji państwowej Zygmunt Frankiewicz (KO).
Szefową senackiej komisji kultury i środków przekazu została Barbara Zdrojewska (KO). Aleksander Pociej (KO) został przewodniczącym senackiej komisji praw człowieka, praworządności i petycji. Jego kandydaturę zgłosił Michał Seweryński (PiS). "Chciałbym zadeklarować, że komisję będę prowadził w duchu moich poprzedników, zaś prace będą toczyły się w sposób dobry i koncyliacyjny" - powiedział podczas posiedzenia komisji Pociej.
CZYTAJ WIĘCEJ: "Poważnie rozważamy wezwanie Banasia na komisję" - marszałek Senatu
Kazimierz Michał Ujazdowski (KO) stanął na czele komisji spraw emigracji i łączności z Polakami za granicą. Podczas posiedzenia komisji Ujazdowski zaznaczył, że zaufanie ponad podziałami jest szczególnie ważne w pracy komisji, "bo to jest zobowiązanie wobec rodaków żyjących poza granicami kraju". "Liczy się ciągłość i jakość tej polityki" - dodał.
Łącznie w Senacie X kadencji będzie pracowało 16 komisji stałych.
Wcześniej w środę Senat wybrał na przewodniczącego komisji regulaminowej, etyki i spraw senatorskich senatora KO Sławomira Rybickiego.
Senatorowie Koalicji Obywatelskiej objęli przewodnictwo w 8 komisjach, senatorowie Prawa i Sprawiedliwości - w 6, jedną komisją pokieruje senator PSL i jedną - senator niezależny.
Komentarze