Awionetka spadła na dom Polaków na przedmieściach Nowego Jorku. Zginął pilot
Niewielki samolot spadł we wtorek czasu lokalnego na dach domu na przedmieściach Nowego Jorku (w stanie New Jersey). Śmierć poniósł pilot maszyny - informuje w środę agencja AP. Katastrofa wywołała eksplozję, w wyniku której w płomieniach stanęły dwa domy.
AP podkreśla, że w czasie tragedii z udziałem Cessny 414 w domu, na który spadła maszyna, nikogo nie było. Ogień jednak rozprzestrzenił się na kolejny budynek, z którego uratowała się kobieta, która nie odniosła obrażeń. Pożar ugaszono po kilku godzinach.
VIDEO after plane crash in Colonia. The Cessna 414 was heading to Linden Airport, not even five miles away. Nobody on the ground was hurt, but the house at 84 Berkeley Ave was obliterated. The pilot was believed to be only one onboard. Vid from J Ruvolo. @wcbs880 pic.twitter.com/pJC6Nsqjzt
— Peter Haskell (@peterhaskell880) 29 października 2019
AP nie pisze o żadnych ofiarach poza pilotem. Miał nim być znany kardiolog. Informację tę potwierdziła dziennikarzom jego żona.
ZOBACZ: Samolot utknął... pod kładką dla pieszych [WIDEO]
Portal RMF FM podaje z kolei, że dom, na który spadła maszyna, należał do Polaków.
„Maszyna wbiła się w nasz dom. Na szczęście z żoną byliśmy w pracy a córka w szkole. Jesteśmy cali”. Cessna 414, która rozbiła się dziś w New Jersey runęła na dom Polaków. W Faktach RMF FM o 23:00 o katastrofie lotniczej. Samolot spadł na osiedle. Na miejscu wciąż trwa akcja. pic.twitter.com/mIxW36IsLF
— Paweł Żuchowski (@p_zuchowski) 29 października 2019
Według śledczego Adama Gerhardta z Narodowej Rady Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) Cessna spadła nieopodal szkoły podstawowej, około godziny 11 czasu lokalnego (16 w Polsce).
Gerhardt wyjaśnił agencji AP, że oczyszczenie budynku z pozostałości samolotu może zająć do trzech dni. Dodał, że w wyniku zdarzenia ucierpiał również trzeci dom.
Według amerykańskich władz Cessna 414, na której pokładzie znajdował się jedynie pilot, wystartowała z Leesburg (w stanie Wirginia) około godziny 10 czasu miejscowego. Do lądowania miało dojść w porcie lotniczym Linden Airport, w stanie New Jersey - około 6,5 km od miejsca katastrofy; pilot jednak utracił nagle łączność z wieżą kontroli lotów - wyjaśnia śledczy z NTSB.
Gerhardt dodał, że w chwili katastrofy panowało zachmurzenie i była mgła.
AP podkreśla, że sporządzanie ostatecznego raportu NTSB w sprawie tragedii może potrwać nawet do dwóch lat.
WIDEO: Dom, w który uderzył samolot natychmiast ogarnęły płomienie
Czytaj więcej