300 milionów złotych dla Centralnego Portu Komunikacyjnego. "Pozwoli na dalszą działalność spółki"
Dokapitalizowanie spółki Centralny Port Komunikacyjny pozwoli na jej dalszą działalność, w tym uzyskanie uzgodnień, analiz i dokumentacji niezbędnych do projektowania i budowy portu lotniczego oraz linii kolejowych - uważa członek zarządu CPK ds. finansowych Michał Wrona.
"Dokapitalizowanie CPK to bardzo dobra wiadomość dla tego potrzebnego Polsce projektu. Kwota 300 mln zł pozwoli na dalszą działalność spółki CPK, w tym pozyskanie uzgodnień, analiz i dokumentacji niezbędnych do projektowania i budowy zarówno portu lotniczego, jak też towarzyszących mu linii kolejowych" - powiedział cytowany w komunikacie Michał Wrona.
Wskazano, że spółka CPK w najbliższych planach ma aktualizację opracowań poprzedzających etap uzgodnień środowiskowych, lokalizacyjnych i fazy projektowania dla inwestycji w ramach Programu Kolejowego CPK, m.in. dla linii dużych prędkości Warszawa-CPK-Łódź-Poznań/Wrocław, przygotowania do budowy, której zostały zawieszone w 2011 r.
Trwają też konsultacje strategiczne części lotniskowej CPK. W czwartek rozpoczął działalność powołany przez Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA) we współpracy z CPK Komitet Konsultacyjny (ACC), w skład którego wchodzą przedstawiciele linii lotniczych, którzy planują korzystać z nowego lotniska.
"W planach na najbliższe miesiące jest wybór partnera strategicznego, czyli międzynarodowego podmiotu z doświadczeniem inwestycyjnym w zakresie projektowania, budowy i zarządzania portami przesiadkowymi. Zadaniem doradcy będzie bieżąca współpraca ze spółką i jej wsparcie merytoryczne na każdym etapie realizacji projektu" - podała spółka.
Czytaj więcej
Komentarze