"Vogue Polska Festiwal". Pierwsze urodziny polskiej edycji miesięcznika
Wielbiciele mody mogli świętować razem z redakcją "Vogue Polska" rok pracy nad magazynem. Na gości czekały różne atrakcje, m.in. wystawa prac Ellen von Unwerth oraz panele dyskusyjne.
Dwudniowy festiwal został zorganizowany w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. "Vogue Polska" przygotował dla sympatyków mody, urody i kultury, spotkania, panele edukacyjne, warsztaty oraz pokazy filmów dokumentalnych.
W korytarzach "Kinoteki" można było zobaczyć prace Ellen von Unwerth, niemieckiej fotograf i byłej modelki, a także przyjrzeć się szkicom Jerzego Antkowiaka, ostatniego dyrektora artystycznego "Mody Polskiej".
Na parterze "Kinoteki" umieszczono instalację - wielką klatkę wypełnioną zielenią, która kiedyś była ozdobą na jednym z pokazów "Mody Polskiej". Na pierwszym piętrze zawisły najlepsze zdjęcia opublikowane w magazynie, a duet DJ'ek zapewnił muzyczną oprawę całej imprezie.
Panel edukacyjny "Oczyścić Oceany"
Czytelnicy "Vogue Polska" mogli wziąć udział w jednym z paneli edukacyjnych pod nazwą "Oczyścić Oceany". Dyskusja miała uświadomić słuchaczom, co się dzieje z oceanami i zwierzętami, z powodu plastiku, który zalewa naszą planetę i jest dużym zagrożeniem dla przyrody.
Rozmowę poprowadziła polska modelka Anja Rubik, razem z założycielem amerykańskiej fundacji "Parley dla Oceanów", Cyrill'em Gutschem. Projektant rozmawiał z uczestnikami panelu poprzez łączenie internetowe z Nowego Jorku. Gościem specjalnym był surfer Greg Long. Przyjaciel modelki jest zaangażowany w ochronę środowiska. Anja Rubik opowiedziała także o ekotrendach. Modelka podpowiedziała, jak w codziennym życiu można unikać plastiku.
Long przytoczył słowa słynnego aktywisty Paula Watsona: "Jeśli oceany zginą, my też zginiemy".
Czytaj więcej
Komentarze